A beteg kapcsolatok igazgatójának munkaköri leírása

A beteg kapcsolatok igazgatói kórházakban vagy orvosi klinikákban dolgoznak. Ők felügyelik a páciens és az egészségügyi szolgáltató irodájában dolgozó szakemberek közötti kölcsönhatást. Ezek közé tartoznak az orvosok, az ápolók, a beteg-nyilvántartási személyzet és a számlázási osztály. A betegviszonyok igazgatója foglalkozik a betegek aggályaival, és biztosítja, hogy a beteg és családja megértse a kezelési lehetőségeket, valamint az ilyen kezelések pénzügyi következményeit. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a betegkapcsolati igazgató átlagos fizetése 2013 májusában 101.340 dollár volt.

$config[code] not found

Napi felelősség

A betegviszonyok igazgatója rendszeresen kommunikál a beteggel és családjával. Megvizsgálja a többi osztály által benyújtott dokumentumokat a pácienssel, és megjegyzi a beteg által feltett kérdéseket. Azt is felmérheti a beteget, hogy megbizonyosodjon arról, hogy elégedett-e vele a gondozásával, vagy hogy azonosítsa-e azokat a problémákat, amelyekre szüksége van. Megvizsgálja a páciens aggodalmait, és megoldja azokat. Ha a betegnek hozzáférnie kell a közösségi erőforrásokhoz, akkor megosztja a rendelkezésre álló szolgáltatásokról és azokról, akikkel kapcsolatba léphet. Azt is utasítja a pácienst, hogy orvosi szerszámokat kell beszereznie és használnia, hogy segítse a kórházban vagy klinikán való elhagyását követő helyreállítását.

Tanulmányok és Képesítések

A betegviszonyok igazgatója ápolási, egészségügyi vagy kapcsolódó szakon végzett főiskolai diplomát igényel. Sokan mesterfokozattal is rendelkeznek, ami növeli értéküket a munkáltatójuk számára. Az egészségügyi ágazatban szerzett munkatapasztalat növeli az egyén tudásbázisát a rendelkezésre álló lehetséges szolgáltatásokról. A betegvezetési igazgatónak kiváló interperszonális készségekre és együttérzésre van szüksége, mivel olyan betegekkel dolgozik, akik fizikailag szenvednek, miközben küzdenek a diagnózisukkal kapcsolatos információk megértése érdekében.

Munkakörnyezet

A beteg kapcsolatok igazgatói a munkanapok legalább felét egy asztalnál ülnek. E-mailben vagy telefonon lépnek kapcsolatba a betegekkel és a kollégákkal. Ezen kívül utaznak a betegek meglátogatására. Utazhatnak a létesítményen belül vagy alternatív helyszíneken, hogy találkozzanak a betegekkel.

Munkavállalói lehetőségek

A BLS azt jósolja, hogy a betegviszonyok igazgatóinak lehetőségei 2012-től 2022-ig 23 százalékkal nőnek, ami minden foglalkozásnál átlagosan gyorsabb. A legnagyobb foglalkoztatási lehetőségek a kórházakban, az orvosi rendelőkben, a szakképzett ápolási intézményekben, az otthoni egészségügyi ellátásban és a járóbeteg-ellátásban találhatók.