Hotel Driver munkaköri leírása

A szálloda vezetője, más néven transzfervezető, egy limuzin, busz vagy kis busz vezet, hogy összegyűjtse és szállítsa a hotel vendégeit a repülőtérre és onnan. A szálloda vezetője felelős azért is, hogy vendégeket szállítson idegenforgalmi területekre, mint például a strandra vagy más célállomásokra, és tájékoztatást nyújt a környékről. Fontos képet alkot a munkáltatójáról, mert a vezetők általában az első és az utolsó hotel képviselői találkoznak.

$config[code] not found

Tipikus feladatok

A szálloda vezetőjének fő feladata a szálloda és a repülőtér közötti vendégek közötti transzfer. A gépkocsivezetőnek meg kell köszöntenie a vendégeket. A vezető szükség esetén segíti a fogyatékkal élő vendégeket is. A munkavállaló a szálloda szabályzatának és szabályainak megfelelően minden célállomásra szállítja a vendégeket. A járművezető felelős a járműért, és gondoskodik a rendszeres karbantartásról. Ezenkívül a gépjárművezetőnek minden balesetet, sérülést, nem biztonságos munkakörülményt és a szállodai járművek és a kapcsolódó ingatlanok károsodását jelentenie kell. A járművezetőknek 50 lbs-ig kell felemelni az elemeket. a járműbe, és kirakodják őket a szállodában. A munkavállaló felelős a jármű üzemanyag-feltöltéséért.

Kívánt oktatás

A szálloda vezetője általában nem rendelkezik oktatási követelményekkel. A főiskolai végzettség nem szükséges, de egy középiskolai diploma kívánatos. Kívánatos, de nem követelmény, hogy egy szakképzett vezetői képzést egy hitelesített autósiskolából végezzenek.

Engedélyezés és készségek

A járművezetőknek érvényes állapotú meghajtójával kell rendelkezniük egy tiszta vezetési rekorddal. Egyes államok különleges vezetői engedélyt igényelnek, hogy egyszerre több mint hét utas szállítására alkalmas. Alapvető olvasási és írási készségekre van szükség, ideértve az alkalmi jelentést. Lehet, hogy a járművezetőknek tudniuk kell, hogyan kell olvasni a térképet vagy programozni egy GPS-eszközt. A vendéglátás munkáltatói arra számítanak, hogy a vezetők 20 és 50 font között mozognak. a nap folyamán többször is. A kiváló kommunikációs készségek és a barátságos módon elengedhetetlenek, és a jó személyes higiénia elengedhetetlen. Az éles irányzata, a régió ismerete és a vezetési készségek gondtalan munkatapasztalatot biztosítanak. A legtöbb szálloda a 21 éves vagy annál idősebb járművezetői álláskeresőket részesíti előnyben.

Munkakörnyezet

A szálloda vezetője rengeteg időt tölt be egy busz, furgon, autó vagy limuzin belsejében. A szálloda vendégeinek elhelyezése megköveteli, hogy a vezető várakozzon a repülőtéri terminálokon. Ehhez hosszabb ideig kell állnia, ha a vendég repülése késik, vagy ha a vendég késik a vámhatóságban. A rossz időjárási viszonyok és a nehéz forgalom rutinszerű vezetése. Ha nem vezet, a szálloda vezetője más feladatokat is elláthat a helyszínen, amely nem vezethet a vezetéshez.

Átlagos bérek

A szálloda vezetőjének fizetése alacsony. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a szállodaiparban dolgozó járművezetők 2013-tól átlagosan 10,91 dollár volt. A munka azonban más, jobban fizető munkalehetőségekhez vezethet a szállodaiparban. Sok szálloda engedélyezi a vezetőknek a tippek elfogadását, de néhány munkáltató elriasztja a gyakorlatot.