Junior könyvelő munkaköri leírása

Néhány ember követi a szívüket, mások pedig elméjüket követik. Egy harmadik csoport követi a pénzt. Olyan emberek, akik a következő 40-60 évig befolyásolhatják őket.

Azok, akik a pénzükön gondolkodtak, olyan karriert találhatnak, amely kielégíti a szívét. Mint minden helyzetben, van egy kezdőpont és egy végpont. A számviteli szakmában a kiindulási pont a Junior Accountant pozíciója.

$config[code] not found

Foglalkoztatási kilátások

A Munkaügyi Minisztérium Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a következő negyedévben a számvitel az egyik legjelentősebb 10 iparág. Ez az előrejelzés különösen vonzó, ha úgy véli, hogy a jövedelem évente legfeljebb 50 000 $ lehet.

A legjobb 10% -os könyvelők 100.000 dollárt keresnek, néha többet. A csoport ellenkező végén 10% -kal 30 000 dollárt fog keresni. Ennek az alsó csoportnak a tagjai számviteli tisztviselőkként indulnak. Az ifjúsági könyvelők az oktatás és a tapasztalat függvényében számviteli ügyintézők lehetnek.

Munkaköri leírás

A vezető könyvvizsgáló asszisztensként felveszi a szakmában új személyt bizonyos feladatok ellátására. A Junior Könyvelők naplóbejegyzéseket készíthetnek, tarthatják a mérlegáramot és segíthetnek a havi számlák bezárásában. Ott vannak, hogy támogassák a vezető könyvelőt a számviteli osztály néhány feladata végrehajtásával.

A pontosság és a részletesség figyelembevétele az illetékes teljesítmény egyik mércéje. Ez magában foglalja a problémák és képességek elemzésének képességét a problémák hatékony megoldására. A kiemelt kommunikációs készségek a projektek tervezésének, szervezésének és ütemezésének elsődleges fontosságúak.

Támogatási kötelezettségek

Ezen általános tételek mellett a Junior könyvelő más feladatokat is elláthat. A havi pénzügyi jelentések elkészítését, az adók kiszámítását és a követelések és a hitelköltségek fenntartását végezhetik. Ennek a személynek rendelkeznie kell a tudással és képességgel, hogy előrejelzéseket készítsen és megfelelő költségvetéseket hozzon létre.

A vezető könyvvizsgáló kezében lévő projektek mélysége és intenzitása megköveteli, hogy ez az asszisztens képes legyen bérszámfejtésre, a banki egyeztetések elvégzésére és az ellenőrzési folyamathoz szükséges anyagok elkészítésére. A belső pénzügyi ellenőrzések és a hozzájuk kapcsolódó eljárások fenntartását egy Junior könyvelőhöz lehet hozzárendelni.

Karakter és oktatás

A legfontosabb személyes jellemző a magas szintű személyes integritás. Fontos, hogy a potenciális könyvelő magas matematikai alkalmassággal rendelkezzen, képes gyorsan matematikai információkat elemezni és az emberekkel, számítógépekkel és üzleti rendszerekkel könnyen együttműködni.

A Junior Könyvelő olyan belépő szintű pozíció, amely jelenleg négyéves főiskolai diplomát igényel, nevezetesen a Bachelor of Science in Accounting. Ez a fokozat csak 75% -át követően lehet elfogadni a foglalkoztatást. Azok, akik ezt választották, a diploma megszerzése után elvárják a foglalkoztatást. A mesterfokozat, az engedély vagy a tanúsítás, valamint a számviteli szoftverek használatának képessége a legjobb helyek valamelyikének jegyét foglalja magában.

Számviteli karrier előnyei

Tekintsük ezeket a négy karrierelőnyet a könyvelők rendelkezésére. Az első a rendelkezésre álló jövedelem szintje. Az egyéb pályafutások jól fizethetnek, de nem jelennek meg a 10 legnagyobb növekedési iparágban.

A második előny az a növekedési szint, amelyet ez az iparág elvár. Harmadszor az ügyfelek körét, akit választani szeretne: magánszemélyek, non-profit, vállalatok és kormány. Negyedszer az az előny, hogy a munkahelyi környezetek széles választékából választhat. Akár otthon is dolgozhat.