Bizottság ügyvezető munkaköri leírása

A bizottsági hivatalnok kezeli az igazgatósággal vagy csoporttal kapcsolatos irodai feladatokat.A bizottsági tisztviselők a feladatoktól kezdve a percekről az üléseken és az irodai telefonok kézhezvételéig kezelik a feladatokat, hogy a jelentések megírják a fontos ügyfeleket.

alapjai

A bizottsági tisztviselőknek képesnek kell lenniük arra, hogy egyszerre több feladatot végezzenek és zsonglőrködjenek, mivel gyakran több személyre is válaszolnak. Rendszerint feladataik magukban foglalják az alapvető irodai munkát, de olyan dolgokat is kezelhetnek, mint például a könyvelés vagy az ütemezési találkozók.

$config[code] not found

szakértelem

A bizottsági tisztviselőknek valószínűleg kiváló gépíróknak kell lenniük, akik alapvető számítógépes ismeretekkel rendelkeznek. Meg kell ismernie a nyelvtant, és általánosan meg kell érteniük a matematikát és az iparágat, amelyben dolgoznak. Ezen kívül a bizottsági tisztviselőknek motiváltnak, udvariasnak és szakszerűnek kell lenniük.

Oktatás

A bizottsági titkárságra vonatkozó követelmények a bizottság típusától függenek. Általánosságban elmondható, hogy az ügyintézők belépő szintű pozíciókat tartanak és tanulhatnak a munkahelyen, feltéve, hogy rendelkeznek középiskolai diplomával.

Kilátások

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a munkakörök az irodai hivatalnokok számára várhatóan 12 százalékkal növekednek 2018-ig.

Kereset

Az irodai hivatalnokok 2010 júniusában szinte 21 000 dollártól évente közel 31 000 dollárért fizettek fizetést, a PayScale.com számolt be.