Vállalati marketing menedzser munkaköri leírása

A marketing menedzserek a vállalatokban jelzőkként szolgálnak, azonosítva azokat a fogyasztókat vagy vállalkozásokat, akik valószínűleg használják termékeiket. Tanulmányozzák az ügyfelek demográfiáját - koruk, nemük és átlagos jövedelmüket -, hogy meghatározzák az elsődleges ügyfelek elérésének leghatékonyabb médiaforrásait. Ha kreatív és interperszonális készségekkel rendelkezel, akkor a marketingmenedzser néhány szükséges tulajdonsága van. A következő lépés a formális oktatás megszerzése.

$config[code] not found

Elsődleges feladatok

A vállalati marketingvezető felelős a termékek és szolgáltatások értékesítésének legjobb piacainak meghatározásáért. Új termékek esetében elkezdheti a termékek regionális piacokon történő bevezetését, mielőtt bővülne a nemzeti vagy nemzetközi piacokra. Ebben a szakmában a versenytársak árainak tanulmányozásával és a fogyasztókkal folytatott piackutatással is meghatározhatja a termékek árait, hogy meghatározza, milyen árkategóriákat fogad el számukra. A marketing menedzserek hirdetési és terjesztési stratégiákat is fejlesztenek. Például együttműködhet a szövegírókkal, hogy kifejlessze a megfelelő üzeneteket a termékek leírásához. Ezután határozza meg a legjobb értékesítési lehetőségeket: kiskereskedelmi vagy nagykereskedelmi.

Közigazgatási feladatok

A legtöbb vállalati marketingvezetőnek adminisztratív feladata van, mint például az alkalmazottak kiválasztása, bérbeadása és kiképzése, teljesítményük nyomon követése és éves teljesítményértékelések elvégzése. Marketingmenedzserként nyomon követheti a reklámkampányokat is, hogy meghatározza, hogy melyik a dobás vagy a bővítés. Például előfordulhat, hogy a reklámban megjelenő üzenetet a fogyasztók figyelmének jobban megragadhatja. Vagy növelheti a közvetlen postai promóció költségeit, ami sok megrendelést tartalmaz. Ha külső gyártókkal dolgozik, gondoskodnia kell arról, hogy a fizetési számlák időben feldolgozásra kerüljenek.

Munkakörnyezet

A legtöbb vállalati marketingvezető hétfőtől péntekig hétköznap dolgozik, de szükség lehet néhány túlórára. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint tizenkilenc százaléka dolgozott heti 2010-ben 50 vagy több órát. Ezen a területen időnként utazhat is, mivel a marketingvezetők figyelik a fókuszcsoportokat és a különböző piacokon lévő üzleteket. A marketing menedzsment a projekt határideje miatt kissé stresszes lehet. Ha nem utazik, általában olyan irodákban dolgozik, ahol a vezetők és az igazgatók vannak, akiknek szüksége van a szolgáltatásokra.

Oktatás és képzés

A vállalati marketing menedzsereknek általában bachelor fokozattal kell rendelkezniük marketing, üzleti vagy kapcsolódó területeken. Vannak, akik mesterképzést folytatnak, hogy növeljék az esélyüket a népszerűsítésre. Marketingmenedzserként meg kell ismernie az összes üzleti funkciót, így valószínűleg marketing, pénzügy, menedzsment, számvitel, üzleti jog és statisztika tanfolyamokat vesz igénybe. A képzés többnyire a munkahelyen van, de néhány kollégium gyakorlati tapasztalatokat kínál a gyakorlati tapasztalatok megszerzéséhez. Egy másik lehetőség, mint asszisztens marketingvezető, amely néha a belépő szintű pozíció ezen a területen.

Fizetés és munkahelyi Outlook

A BLS szerint a vállalati marketing menedzserek átlagkeresete 2011 májusában 126.190 dollár volt. Ha a jövedelmek legmagasabb 25% -a közé esik, évente több mint 155 050 dollár lenne. Ezeknek a szakembereknek a fizetései a legmagasabbak New Yorkban és New Jersey-ben - 163.480 dollár és évi 146 970 dollár. A BLS arról számolt be, hogy a marketingmenedzserek, köztük a vállalati világban dolgozók várhatóan 14 százalékkal nőnek 2010 és 2020 között, ami az összes foglalkozás esetében az országos átlaggal egyenlő. A munkaerő-növekedést ösztönözni fogja a marketingvezetők szerepének hangsúlyozása a piaci részesedés fenntartásában és növelésében.