Mi az a mintaprocesszor?

A mintaprocesszorok különböző típusú mintákat gyűjtenek be és küldnek be, beleértve a vért és a vizeletet. Kórházakban, klinikákban, vérbankokban vagy magánintézményekben dolgoznak.

Munkaköri leírás

A mintaprocesszor elsődleges feladata, hogy mintavételeket szerezzen be és azokat laboratóriumba juttassa el elemzés céljából. A processzornak több címe is lehet, attól függően, hogy milyen típusú példányokkal dolgozik. Például egy vérmintát szerező processzort neveznek flebotomistának is.

$config[code] not found

Feladatok

A processzor feladatai közé tartozik a minták fogadása, szervezése és címkézése, valamint az összes használt berendezés karbantartása. Az irodalmi munkák néhány elemét is bevonják, mint például a minták naplózása és bejelentése minden páciensre, adatok kezelése a számítógépen és hívások fogadása a minta állapotára tekintettel.

Fizetés

A mintaprocesszor keresési képessége olyan tényezők függvényében változik, mint a hely és a tapasztalat. A biológiai technikus 2012-es mediánbére 39.750 dollár volt, míg a flebotomisták medián fizetése 29 730 dollár volt.