Egy óvodai koordinátor munkaköri leírása

Egy óvodai koordinátor feladata az óvodáskorú egyéni oktatási programok (IEP-ek) fejlesztésének és végrehajtásának megszervezése és irányítása. A koordinátor a tanulók azonosításával és értékelésével azonosítja az óvodások oktatási lehetőségeit, valamint vezető szerepet tölt be az óvodai oktatás tanterveinek és programjainak kialakításában. A koordinátornak számos emberrel kell dolgoznia, hogy sikeresen teljesítse e pozíció feladatait.

$config[code] not found

Funkció

Az óvodai tantervek és programok kidolgozásakor a koordinátor évente értékeli az ilyen anyagokat, hogy megkülönböztesse a megfelelő intézkedéseket az elkövetkező tanévben. Felelős a támogatási kérelmek teljesítéséért a támogatási követelményeknek és követelményeknek megfelelően. Az I. cím szerinti jelentések elkészítését az óvodai koordinátor tölti ki. Az óvodai programban a hallgatói kiválasztás megszervezését az óvodai koordinátor is rendezi. Koordinátorként koordinálja az óvodai oktatók személyzetének fejlesztését. Az óvodai tanterv és a programok nyilvántartásának fenntartása az óvodai koordinátor feladata. A közigazgatás tagjaival segíti a diákok eredményeinek elemzését. Az iskola előtti koordinátor azt is javasolja, hogy az óvodai tanárok és az oktatói asszisztensek értékeljék az alkalmazottakat.

Oktatás

Egy óvodai koordinátor befejezi a gyermekkori oktatás tanfolyamát azzal a szándékkal, hogy főiskolai diplomát szerezzen az oktatási tervezésben vagy egy másik kapcsolódó oktatás területén. Az óvodai koordináció bizonyos aspektusaiban a speciális oktatás mesterképzésének előnye ez a helyzet.

Személyes követelmények

Az óvodai koordinátornak érvényes vezetői engedéllyel és az autóbiztosítás igazolásával kell rendelkeznie. A szövetségi nyomozóhivatal (FBI) ujjlenyomatának átvételét ezen a pozícióban lévő inkumbensnek is be kell nyújtania. Az egyéb személyes igényeket az állam külön-külön sorolja fel.

A tudás területei

A tudás, hogy az óvodai koordinátornak be kell vonnia ezt az álláspontot, az óvodai oktatás politikája és eljárása. Ő jól ismeri az iskolai törvényeket és szabályokat. Az IEP-ek írásának és végrehajtásának ismerete is jelen van az óvodai koordinátorban. Az óvodai tanulók legjobb gyakorlatait és viselkedésének kezelését kutatta. A szervezeti és irányítási alapelvek ismerete is nyilvánvaló az óvodai koordinátorban.

szakértelem

A koordinátornak képzettnek kell lennie a következő területeken: médiatechnológia (a prezentációk hatékony megvalósítása); a szülők képzése az óvodáskorú gyermekek speciális igényeinek kielégítésére; valamint az adminisztrátorok, tanárok és más oktatási szakemberek képzési módszertan alkalmazásában való képzése. A koordinátor képzett a bevált módszerek alkalmazásában és a hallgatók IEP-igényeinek kezelésében.Ő is képzett az oktatási szakemberekkel való konzultációban az óvodáskorú diákok igényeiről.

Fizetés

Az Egyesült Államokban dolgozó óvodai koordinátor átlagosan évi 35 000 dollárt keres az Indeed.com szerint (2010 júniusától). A fizetés a helyszínen, a hitelesítő adatokon és a koordinátor tapasztalatai alapján történik. Az oktatási intézmény mérete is szerepet játszik a fizetésben.