Alapkezelő munkaköri leírása

Az alapkezelő egy felsőfokú pénzügyi szakember, aki felügyeli a fedezeti ügyletek, a kölcsönös, a nyugdíj vagy a magántőke alapok számviteli és pénzügyi beszámolási funkcióit. Ez a szakértő biztosítja, hogy az alap pénzügyi kimutatásai pontosak és megfelelnek az alapok politikájának, az iparági gyakorlatnak, a számviteli elveknek és a szabályozási szabványoknak. Az adatkezelő általában egy üzleti szakterületen rendelkezik főiskolai vagy mesterképzéssel.

$config[code] not found

feladatai

Az alapkezelő megfelelő és hatékony belső ellenőrzéseket, politikákat és mechanizmusokat hoz létre az alap pénzügyi beszámolási folyamataiban, hogy megakadályozza a lopás, csalás, technológiai meghibásodás vagy emberi hiba okozta veszteségeket. Megfelelő házirendek részletesen leírják a feladat teljesítését és a problémamegjelentést. A hatékony politika helyesbíti a belső problémákat. Ez a szakértő azt is biztosítja, hogy az alap pénzügyi és törvényes nyilatkozatai tisztességesek és teljesek, és egyetértenek az általánosan elfogadott számviteli elvekkel (GAAP). A „méltányosság” a számviteli vagy pénzügyi pontosság pontosságát jelenti. A teljes pénzügyi nyilvántartás négy adatösszefoglalót tartalmaz: a pénzügyi helyzetre vonatkozó kimutatást, az eredménykimutatást, a cash flow kimutatást és a saját tőke kimutatását. Az alapkezelő koordinálja az ellenőrzési tevékenységeket a belső és külső könyvvizsgálókkal, és biztosítja, hogy a tanszéki alkalmazottak orvosolják a könyvvizsgálók által észlelt jelentős problémákat vagy ellenőrzési gyengeségeket.

Munkalehetőségek

Egy tapasztalt alapkezelő öt év múlva pénzügyi igazgatóvá vagy pénzügyi igazgatóvá (CFO) válhat. Ez a szakértő az alapágazatban vagy egy másik pénzügyi szolgáltató cégnél dolgozhatna - például bank, biztosítótársaság, kockázati tőkealap vagy egyetemi alapítvány. A szakmai tanúsítvánnyal rendelkező alapkezelő, mint például a Certified Public Accountant (CPA) vagy a Certified Financial Analyst (CFA), több lehetőséget kínál szakmai előmenetelre.

Szükséges készségek és tudás

Az alapszámviteli szakembernek erős kommunikációs készséggel kell rendelkeznie (írásbeli, szóbeli és grafikai) és kutatási képességekkel. A szakértőnek rendelkeznie kell a pénzügyi piaci tevékenységekkel, számviteli, könyvvizsgálati, adózási és jogszabályi előírásokkal kapcsolatos szakértelemmel a fedezeti, kölcsönös, nyugdíj- és magántőke-alapokra.

Oktatás / Képzés

Az alapkezelő általában pénzügyi, számviteli vagy befektetési diplomát szerzett. Az adatkezelő mester- vagy doktori fokozattal is rendelkezhet matematikai pénzügyekben vagy statisztikákban.

Fizetés és munkaidő

Az alapkezelő menetrendje magában foglalhatja a szokásos munkaidőt (8: 00-18: 00), valamint hétvégi vagy késő éjszakai feladatokat. Ezek a hozzárendelések a hónap végén vagy a negyedévben fordulhatnak elő, amikor a kölcsönös vagy fedezeti alapnak szabályozási és törvényes dokumentumokat kell benyújtania - mint például az értékpapír- és tőzsdei vagy a belső bevételi szolgáltatást. Az alapkezelők fizetési szintjei a tapasztalatoktól, az alapok méretétől és az akadémiai képzésektől függenek. Az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma megjegyzi, hogy az alapkezelők medián bérei, kivéve a készpénzt és az állománybónuszt, 2008-ban 99.330 dollár volt.