A főügyész munkaköri leírása

A főügyvéd a jogtanácsos és a bűnüldözési tisztviselő. Az egyes pozíciók kitöltése számos fontos feladattal rendelkezik, és általában az állam alkotmánya által előírt határidővel rendelkezik.

Ügyvéd általános munkaköri leírás

Az ügyvéd az Egyesült Államok államának, közösségének vagy területének legmagasabb szintű jogi tisztje. A szövetségi szinten az ügyvéd az elnök kabinetjének 15 tagjából áll. Jóllehet a feladatok a joghatóságonként eltérőek, az ügyvédi hatáskör általában magában foglalja a hivatalos vélemények kiadására, a jogalkotásra, a közérdekű ügyvédekre, a büntetőeljárás lefolytatására és fellebbezésére és a törvények végrehajtására vonatkozó hatáskört.

43 államban és a Columbia körzetben az ügyvédet népszavazással választják meg. Öt államban (Alaszka, Hawaii, New Hampshire, New Jersey és Wyoming) a kormányzó kijelöli az ügyvédet. Az ügyvédet a Maine-i törvényhozó és a Tennessee állam Legfelsőbb Bíróságának titkos szavazása alapján választják ki. Az Egyesült Államok főügyészét az elnök nevezi ki, és kongresszusi szavazással megerősíti.

Oktatási követelmények

Az első lépés az ügyvédre való áttérés egy jogi diploma, amely három év szakirányú oktatás a felsőfokú végzettségen túl. Önnek nincs szüksége egy speciális főre a jogiskolában való alkalmazáshoz. A jogiskolai felvételi szakértők arra ösztönzik a diákokat, hogy szigorúan folytassák az egyetemi tanulmányokat, amelyek a tehetségükkel és érdeklődésükkel szembesülnek. A felsőfokú iskolába való belépéshez magas pontszámú átlagot igényel, így a diákoknak olyan nagyot kell vállalniuk, amelyben jól tudnak dolgozni, és előkészíti őket arra, hogy kitűnő pontszámot szerezzenek a Law School felvételi teszten (LSAT). hogy a tanulmányi eredményeket és képességeket logikus érvelés és absztrakt gondolkodásmódban méri.

Az ügyvédi irodák általában önkéntes és / vagy fizetett szakmai gyakorlatot és ösztöndíjat biztosítanak a jogi hallgatók számára. A szakmai gyakorlat során szerzett tapasztalatok és a szakmai kapcsolatok felbecsülhetetlen értékűek lehetnek, ha törekvései vannak az ügyvédi hivatalhoz.

A jogi diplomával kapcsolatos összes követelmény teljesítése után az egyének jogosultak a bárvizsgára abban az államban, ahol gyakorolni szeretnének. A jogiskola sikeres befejezése az egyetlen elfogadható előfeltétel a bárban való ülésre. Ön nem helyettesítheti a magán- vagy levelezéstudományt, az ügyvédi irodai képzést vagy a jogi iskola munkatapasztalatait.

A sávba való belépés az államtól függően változik, de általában a pályázóknak legalább egy minimális pontszámot kell elérniük egy két napos időszakon át adott vizsga során. Ha azt tervezi, hogy megteheti a bárvizsgát, ellenőrizze, hogy a dátumokat az Ön országában regisztrálta-e és maga a vizsga. Az eljárások és a határidők megváltoztathatók, és a kivételek ritkán adhatók meg, ha hiányzik egy dátum vagy nem teljesíti az alkalmazási szabályokat. Egyre több állam fogadja el az Egységes Bárvizsgát (UBE), amely az ügyvédeknek nagyobb rugalmasságot biztosít az állam vagy joghatóság kiválasztásában.

Munkakörnyezet

Az ügyvédi iroda hivatala annak a joghatóságnak a fővárosában található, amelyben szolgál. Számos államban vannak olyan regionális irodák is, amelyek a szolgáltatásokat és az információkat a nyilvánosság számára hozzáférhetőbbé teszik. Az ügyvédi iroda munkatársai az általános helyettes és ügyvédi ügyvédek, ügyvédek, szakemberek, például szociális munkások és ügyvédek, paralegals és támogató személyzet. Az alkalmazottak részlegekbe vagy irodákba rendeződnek. Minden részleg egy adott jogterületre szentel, mint például a fogyasztói érdekképviselet, a csalás vagy a bűnözés.

Fizetés és munkahelyi Outlook

2018-tól Jeff Sessions főügyész évente 230 700 dollárt keres, ugyanaz, mint az elnök kabinet többi tagja.Pam Bondi Florida ügyvédje évente mintegy 128 000 dollárt keres. Az ügyvédi tisztviselők fizetése nem áll rendelkezésre, bár a legtöbb állami hivatal tájékoztatást ad a fizetési tartományokról, amelyek magukban foglalják az általános ügyvédi iroda valamennyi munkakörét. Az országos átlagkereset évente 60 000 dollár. Az asszisztens-asszisztens közepes fizetése 92,471 dollár. Az ügyvédi irodában egy paralegalra jutó mediánbér 50 100 dollár. A medián fizetés a közepes fizetésre utal. A helyzetben lévőek fele többet keres, míg a fele kevesebbet keres.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala becslése szerint a jogi foglalkozásokban foglalkoztatottak száma 2026-ra 9% -kal növekedni fog. A növekvő amerikai népesség növekedésével a jogi szolgáltatások iránti kereslet nő. Az ügyvédi irodákon belüli munkahelyi verseny várhatóan erős marad.