Feladatkezelő munkaköri leírása

A megbízáskezelő a közvetítő az ügyfél és a projektvezető között. Ezek a szakemberek ápolják és fenntartják az ügyfélkapcsolatokat az ügyfél frissítésével és a projektben való részvételével. A megbízáskezelők rendszeresen találkoznak az ügyfelekkel személyesen vagy a telefonon, hogy megvizsgálják a projekt állapotát és biztosítsák, hogy elvárásaik teljesüljenek.

Szükséges készségek és oktatás

Ahhoz, hogy ebben a pozícióban sikerüljön, kiváló kommunikátornak kell lennie, könnyen alkalmazkodónak kell lennie, egy kiváló csapatjátékos, kivételesen szervezett, erős prezentációs készségekkel rendelkezik, és képes a versenyképes prioritások kezelésére. Sok vállalat megköveteli, hogy az elkötelezettség-menedzsernek nagy tapasztalattal rendelkezzen egy adott iparágban. A számítástechnika, a szoftverfejlesztés vagy más kapcsolódó terület főiskolai diploma a minimálisan szükséges oktatás, de a mester fokozatot gyakran előnyben részesítik. Az elkötelezettség-menedzserek számos területen találhatnak munkát, beleértve a technológiai cégeket, a tanácsadó cégeket és az egészségügyi ügynökségeket.

$config[code] not found

Standard feladatok

Az elkötelezettség menedzsmentje szélesebb körű hangsúlyt fektet, mint a projektmenedzsment, amely magában foglalja az értékesítést, a jogi, a technikai és a számviteli rendszert, hogy támogassa a szervezet egészét, nem pedig egy kis részét. Ennek a szerepnek a fő célja az ügyfelek elvárásainak kezelése és a vállalat jövedelmezőségének maximalizálása, a belső ügyfelek elvárásainak való megfelelés helyett. Az elkötelezettség-menedzser minden ügyfél-komponensre vonatkozóan elfogadja az ügyfél jóváhagyását, vezeti az ügyfelek találkozásait, kezeli a költségvetést és felügyeli a teszteléseket a projektcélok kezelésére.

Munkakörülmények

A megbízáskezelő gyakran köteles gyakran utazni - az idő 50 százaléka -, hogy találkozzon az ügyfelekkel. A megbízáskezelőnek ügyfelei lehetnek az egész országban, más országokban vagy egy adott területen. A túlórák, beleértve az éjszakákat és a hétvégéket is, várhatóan megfelelnek az ügyfelek igényeinek.

Átlagos fizetés

A munkakörök szerint valójában egy megbízáskezelő átlagos fizetése 102 000 dollár évente. Ez azonban országonként nagyban változhat. Például egy New York-i elkötelezettségkezelő átlagos fizetése évi 140 000 dollár, évente 110 000 dollár Los Angelesben, 98 000 dollár évente Miamiban és 90 000 dollár évente Austinban, TX-ben.