Szoláriumkezelő munkaköri leírása

A szolárium üzletág egy gyorsan növekvő rés, amely a szépségszalon szolgáltatási ágazatában található. Az ügyfelek hűségének megteremtése és a jelenlegi barnítóberendezések hatékony ismeretének és képzésének fenntartása a szoláriumok számára a sikeres és jövedelmező marad. Egy ügyes menedzser készíthet vagy szakíthat meg az üzletet. A menedzsereknek erőteljes szakértelemmel kell rendelkezniük az ügyfélszolgálatban, és vezetői képességekkel és ismeretekkel kell rendelkezniük. Az ezen a területen érdeklődők felkészülhetnek az akkreditált kozmetológiai iskolai szalon menedzsment kurzusokra.

$config[code] not found

Feladat áttekintése

A szalonkezelő egy szolárium szalonban felügyeli a napi műveleteket, amelyek szükségesek ahhoz, hogy a szalon nyereséges, biztonságos és hatékony legyen. A hétköznapi feladatok közé tartozik az alkalmazottak felvétele, a munkarendek megírása, valamint a szalon kellékek vagy kiskereskedelmi termékek nyilvántartásának megrendelése és megtartása. A kis szalonok vagy a tulajdonos által kezelt szalonok gyakran a szalon üzleti könyvelését végzik. Egy másik vezetői felelősség a reklámozás és az ügyfelek ösztönző akcióinak megteremtése, és a vezetőknek biztosítaniuk kell a biztonsági követelmények betartását és fenntartását a felelősségbiztosításnak megfelelően, és a munkavállalókat megfelelően igazolták és képzették a szalon szolárium berendezésében.

Oktatás és követelmények

Bár egy bizonyos fokozat nem szükséges a szolárium kezeléséhez, néhány, a pozícióra pályázó jelölt úgy dönt, hogy növeli esélyét arra, hogy béreljen egy szalonkezelő tanfolyamot egy kozmetológiai iskolában. A szoláriumok, mint a haj- és körömtársaik, nagymértékben támaszkodnak az ügyfélszolgálatra, így a leendő menedzsereknek képesnek kell lenniük kölcsönhatásba lépni a munkavállalókkal és az ügyfelekkel. A hatékony napi szalonműveletek megkövetelik az alapvető üzleti készségek és a legbiztonságosabb és legkorszerűbb barnító módszerek és termékek alapos ismeretét.

Közös földrajzi területek

A szoláriumszalonok mind az 50 amerikai államban léteznek, és különösen a nyugati parton és az északkeleti régióban vannak. A szolárium-kezelési feladatok gyakran nagy nagyvárosi területeken és a környező külvárosokban bővelkednek. Sikeres és népszerű szalon gyakran kezdődik a város erősen forgalmazott üzleti folyosójában, majd fióktelepekkel terjeszkedik elővárosi területekre, lánc vagy franchise lesz. Ez a munkalehetőség ideális egy nem birtokló szalonmenedzser számára, aki a területgazdálkodásra kíván lépni.

Átlagos éves fizetés

2011-ben a Pay Scale online fizetés statisztikai adatszolgáltatása szerint a szalonmenedzserek átlagos éves fizetése bármilyen szolgáltatási szalon környezetben 21,442 és 53,639 dollár között mozog. Mivel a pozíció szolgáltatási iparágon alapul, további bevételek, mint például a teljesítménybónuszok, jutalékok, juttatások és nyereségmegosztás, bizonyos szoláriumok vagy láncműveletek foglalkoztatásán keresztül érhetők el.