Kereskedelmi banki munkaköri leírás

A banki alkalmazottak két kategóriába sorolhatók: banki megbízók és kereskedelmi bankárok. Míg a banki ügyfelek az ügyfelektől származó készpénzes tranzakciókat kezelik, a kereskedelmi bankár szerepe a bank összes egyéb felelősségét is magában foglalja. A legtöbb kereskedelmi bankár speciális területekre specializálódott, mint például a hitelelemzés vagy a pénzügyi szolgáltatások értékesítése.

Munkakörülmények

A kereskedelmi bankárok nagy rugalmassággal kezdik pályafutását. Kis, helyi bankokban és nagy nemzeti bankokban dolgoznak. A kisebb bankokban a kereskedelmi bankárok különféle feladatokat láthatnak el, mint például az ügyfelek részére nyújtott hitelek kiterjesztése, pénzügyi szolgáltatások nyújtása az ügyfeleknek, vagy pénzeszközök kezelése. Ezek az ügyfelek előnyben részesítik azt a lehetőséget, hogy kapcsolatot létesítsenek egy bankárral az összes igény kielégítésére. A nagyobb bankokban a kereskedelmi bankárok inkább specializálódtak, egy adott területen dolgoznak. Ezeknek a bankoknak az ügyfelei tudják, hogy milyen szolgáltatásokra van szükségük, és azokkal a személyekkel szeretnének dolgozni, akik magasabb szintű szakértelemmel rendelkeznek e szolgáltatások terén. A bankszektor versenyével a kereskedelmi bankároknak szolgáltatásokat és elérhetőséget kell kínálniuk ügyfeleik igényeinek kielégítésére. Ez a hagyományos munkaidőkön kívüli munkaidőt, például estéket vagy hétvégéket jelent. A legtöbb bank előnyben részesíti munkavállalóit, hogy konzervatívan öltözzenek, és a munkanapon keresztül fenntartsák a szakmai viselkedést.

$config[code] not found

Oktatás és készségek

A kereskedelmi banki területre belépő személyek számviteli, üzleti ügyintézési, pénzügyi vagy hasonló szakon végzettek. A kereskedelmi bankárok jelentős időt töltenek az ügyfelekkel és erős interperszonális és kommunikációs készségeket igényelnek. Az analitikai készségek mindenki számára hasznosak a kereskedelmi banki tevékenységekben, mivel ezek lehetővé teszik a bankár számára, hogy felülvizsgálja az ügyfelek igényeit és ajánlásokat tegyen. A pénzgazdálkodásban dolgozó kereskedelmi bankároknak problémamegoldó készségekre van szükségük minden pénzszámla kezeléséhez és a lehetséges pénzhiányhoz. A fiókvezetők megkövetelik a munkavállalók motiválását, a döntések meghozatalát és a problémák megoldását.

Karrierlehetőségek

Számos karrierlehetőség létezik mindenkinek, aki a kereskedelmi banki tevékenységet folytatja. Ezek közé tartozik a hitelelemzés, a pénzügyi szolgáltatások értékesítése, a kincstárkezelés és a fiókirányítás. A hitelelemzésre és a hitelezésre szakosodott kereskedelmi bankárok olyan ügyfelekkel dolgoznak, akik pénzt keresnek. Felülvizsgálják az ügyfél hitelezési történetét, a bevételt és a kért összeget annak meghatározásához, hogy az ügyfél megfelel-e a minimális követelményeknek, hogy jogosult legyen a kölcsönre. Kereskedelmi bankárok, akik a pénzügyi szolgáltatások értékesítési szakértelemmel rendelkeznek, és azonosítják az ügyfél számára érdekes potenciális termékeket, mint például az adósságkonszolidációs hitelek, a lakáscélú hitelek, a bizalomkezelés és a betéti számlák igazolása. A pénzgazdálkodás magában foglalja a készpénzügyletek és egyenlegek figyelemmel kísérését és a bank jövőbeni készpénzigényeinek előrejelzését. A fióktelep vezetői felügyelnek minden tevékenységet egy adott ágon.

Fizetési várakozások

A fizetések és a fizetési struktúrák a kereskedelmi bankár pozíciójától függően változnak. A William & Mary főiskolája szerint a hitelelemzésben vagy fiókhivatal-menedzserként tevékenykedő kereskedelmi bankárok 27 000 és 35 000 dollár közötti éves fizetést kapnak. A kincstári részlegen keresztül a területre belépő kereskedelmi bankárok fizetése 35 000 és 42 000 dollár között mozog. A pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó kereskedelmi bankárok fizetés és jutalék kombinációját kapják, amelyek 32 000 és 100 000 dollár között mozoghatnak.