Az igazgatási igazgató munkaköri leírása

Az igazgató igazgatója felelős az általa alkalmazott vállalat vagy részleg összes adminisztratív aspektusáért. Ez lehet egy vállalkozás vagy egy nonprofit, vagy egy vállalkozás bizonyos részlege, mint például műveletek vagy pénzügyek. A pozíció felelősségét nagymértékben befolyásolhatja a vállalkozás szervezete, szervezete vagy mérete.

Vezetői feladatok

A közigazgatás igazgatójának rendelkeznie kell mindkettővel vezetési és időgazdálkodási készségek nemcsak az emberek, hanem az erőforrások kezelésére is. Az emberi erőforrásokért - beleértve a bérleti és képzési gyakorlatokat, a bérszámfejtést és a munkavállalói programokat - az igazgató igazgatója is kezelheti a munkavállalói juttatásokat, például az egészségbiztosítást és a fizetett időt. A létesítménygazdálkodási feladatok magukban foglalják a készletgazdálkodást, a napi irodai műveleteket és az adott létesítmény bérbeadójával való együttműködést. Jó tervezési és kommunikációs készségek szükségesek az üzleti tervek kidolgozásához és a munkavállalókkal való együttműködéshez, hogy azokat megvalósítsák és fenntartsák.

$config[code] not found

Közigazgatási feladatok

A közigazgatási személyzetet egy igazgatási igazgató felügyeliés gondoskodik arról, hogy a szakpolitikák biztosítsák a vállalkozás adminisztratív funkcióinak zökkenőmentes működését. A vállalkozástól függően ez magában foglalhatja a hajózási nyilvántartások, az ügyfél megrendelések és a potenciálisan bizalmas dokumentumok nyomon követését. Ezek a szakemberek felelősek a munkavállalói nyilvántartások naprakészségéért és a költségvetés fejlesztésében. Ha a felügyelőknek vagy munkatársaknak üzleti céllal kell utazniuk, az igazgató igazgatója felelős az utazásszervezésért és a napidíj-költségek kezeléséért. Ha a társaság ügyvédje van a megtartásban, az igazgató igazgatója az ő kapcsolattartója.

Pozícióváltozatok

A közigazgatás igazgatójának helyzete meglehetősen sok iparágban található, és néha nagyobb vállalatoknak van egy-egy üzletágban. A pénzügyi igazgatás igazgatója, a működési és igazgatási igazgató, a létesítménykezelő és a nyilvántartások és az információkezelő minden olyan pozíciót képvisel, amely az adminisztrációs igazgatóval azonos adminisztratív feladatokra terjed ki, kivéve a szakterületükre szakosodott feladatokat.Például a pénzügyminisztérium igazgatója felügyeli a pénzügyi osztály összes adminisztratív funkcióját, beleértve a költségvetést, a számlázást és a cash flow-t, míg egy létesítménykezelő felelős az épületek, berendezések és kellékek felügyeletéért. A kisebb vállalatok nagyobb valószínűséggel csak egy általános igazgatási igazgatóval rendelkeznek, de a szükséges tapasztalatok attól függhetnek, hogy az ipar milyen pozícióban van.

Tanulmányok és Képesítések

A középiskolai diploma a közigazgatás igazgatójának minimális oktatási követelménye, de a legtöbb pozícióba való belépés legalább egy főiskolai diplomát szerzett magának üzleti, mérnöki vagy létesítménygazdálkodási területen. Van egy tanúsítási program az adminisztrációs szolgáltatások számára, melyeket a Nemzetközi Beruházási Szervezet (Association) üzemeltet. A tanúsításnak két szintje van: Szolgáltatások kezelése Szakember és Certified Facility Manager. A CFM-tanúsításnak azonban más oktatási előfeltételei vannak. Ezek közül a tanúsítványok közül bármelyik javíthatja esélyét arra, hogy igazgatási igazgatóként munkát találjon.