A jogi futó munkaköri leírása

Az iskolában való részvétel során sok jogtudományi hallgató próbál extra pénzt keresni és lábait az ajtóba törvényes futóként dolgozni. Számos jogi futó kapcsolatot hoz létre, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy olyan pozíciókba kerülhessenek, mint egy paralegal vagy jogi titkár. Ezeket nevezik futóknak, mert leggyakoribb szerepük a feladatok futtatása, például az üzenetek kézbesítése.

Funkció

Az üzenetek kézbesítése mellett a jogi futók utaznak irodai felszerelések beszerzésére, jogi ügyiratok vételére és más ügyvédi irodáktól való beszerzésére, valamint jogi ügyek kézbesítésére a bíróságokhoz. Tranzakciós feladatokat látnak el, mint például másolatot készítenek a dokumentumokról, elosztják a leveleket más jogi személyzet között, takarítják, tárolják a konyhát, postázzák a leveleket és válaszolnak a telefonra. Egyes cégeknél szövegszerkesztési feladatokat és adatbevitelt is végeznek. A jogi futók különböző feladatokat végeznek, amelyeknek nincs köze a törvényhez, például kávé készítéséhez.

$config[code] not found

szakértelem

A jogi futónak rendszerint járműre és vezetői engedélyre van szüksége, mivel ezeknek a munkavállalóknak különböző feladatok elvégzéséhez kell utazniuk. Jól kell szervezniük, hogy nyomon követhessék a jogi dokumentumokat és hatékonyan működjenek. Egyes jogi cégek azt várják, hogy ezeknek a jogi futóknak van néhány jogi tapasztalata, míg más cégek felajánlják a belépő szintű munkavállalók képzését.

Körülmények

Míg a jogi futók gyakran járnak el, az általuk végzett utazás mértéke attól függ, hogy milyen irodát végeznek, mivel egyes jogi irodák közelebb vannak más ügyvédi irodákhoz és bíróságokhoz, mint mások. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a törvényes futók és más jogi asszisztensek általában heti 40 órát dolgoznak. Néha ezek a jogi asszisztensek nagyobb nyomást gyakorolnak arra, hogy hosszabb ideig dolgozzanak, ha a határidők közel vannak.

Kilátások

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a jogi asszisztensek igénye 2008 és 2018 között 28 százalékkal nő. Ezek a jogi asszisztensek többet használnak, mivel a jogi műveletek változásai több általános tudással rendelkező munkavállalót igényelnek. A jogi szolgáltatások iránti igényt a népesség növekedése is vezérli. Ezen túlmenően, a jogalkotók magasabb pozíciókba történő előmozdítása új munkalehetőségeket teremt. A jogi cégek a jogi futók többségét foglalkoztatják.

Kereset

A Louisville-i Ügyvédi Kamara 2010-ben a törvényes futónak évi 24,500 dolláros kezdő fizetést jelentett. A jogi segédek és a jogi titkárok a PayScale szerint 56,772 dollárt keresnek. A jogi futók olyan ellátásokat kaphatnak, mint az egészségbiztosítás, az életbiztosítás, a rokkantsági biztosítás és a 401 (k) terv.