Mik a végrehajtó bizottság feladatai?

Ahogy a neve is sugallja, a végrehajtó bizottságok olyan bizottságok, amelyek tagjai a szervezet legmagasabb szintű szintjén, mint például az elnökök, az alelnökök és a vezető tisztségviselők. Bár ezek vezetői, ezek a bizottsági tagok általában felfelé jelentenek egy igazgatótanácsot. A végrehajtó bizottság feladatai azon alapulnak, hogy szervezeti irányítást adnak az igazgatóság nevében, és tanácsot adnak az igazgatótanácsnak a döntések és az üzleti ügyek terén, a stratégiai tervezés, a politika, a befektetés és a kockázat között.

$config[code] not found

Tanácsadó feladatok

Egy végrehajtó bizottság tanácsot ad egy szervezet igazgatótanácsának, hogy támogassa döntéshozatali folyamatait. A bizottság gyakrabban ül össze, mint az igazgatóság, és bőven mozog. Az igazgatóság által kinevezett bizottság hatáskörébe tartozik, hogy a nevében eljárjon, bár az ilyen hatásköröknek a bizottság meghatározott céljai alapján korlátozásai vannak. A befektetési és stratégiai tervezési döntések tekintetében a bizottság esetleg nem léphet fel magával, hanem a kutatás eredményéről, és ajánlásokat tesz.

Ad-hoc bizottság felügyelete

A végrehajtó bizottság tagjai kinevezhetők speciális projektek támogatására, és felügyelhetnek más, eseti bizottságokat, amelyek gyakran az alacsonyabb szintű vezetőkből, vagy akár a nem vezetői személyzetből állnak. Az e szerepkörben kinevezett tag vezető szerepet tölt be a többi bizottságban, biztosítva, hogy a célkitűzések teljesüljenek. Ez a vezető megkapja és felülvizsgálja az állapotjelentéseket, majd frissítéseket küld a végrehajtó bizottságnak, amely az ad hoc bizottságok és az igazgatótanács közötti csatorna.

Politikai fejlesztés

Felhívhat egy végrehajtó bizottságot, hogy felügyelje az etika, a biztonsági iránymutatások, a minőségirányítás, az emberi erőforrások, a környezetvédelmi és szabályozási követelmények politikai fejlesztését.A szakpolitikák kialakítása több bizottsági tagot is magában foglalhat, akik különböző ad hoc bizottságokat felügyelnek, amelyek tagjai a jogi és egyéb követelmények összegyűjtésében és a szakpolitikai dokumentáció kidolgozásában végeznek munkát. A bizottság feladata annak biztosítása, hogy az összes feladat befejeződik, hogy először hozza létre a szabályzatokat, majd hatékonyan vezesse be őket a szervezeten belül.

Munkahelyi problémák

A testület szükségleteinek kiszolgálása mellett a végrehajtó bizottság tagjai a munkahely szükségleteit szolgálják. A végrehajtó felügyeletet igénylő munkahelyi problémák vagy aggályok eléri a végrehajtó bizottsági szintet. A bizottsági tagoknak ezután el kell döntenie, hogy mely kérdésekkel lehet megállni, és amelyeket felfelé kell mozgatni a testület szintjén. Ilyenek lehetnek például azok a pénzügyi vagy szabályozási kockázatok azonosítása, amelyek először találkoznak vagy elismertek a munkavállalói szinten, majd a menedzsment szintjein keresztül emelkedtek.