Milyen típusú órákat végeznek az EMT-k?

A sürgősségi orvosi szakember (EMT) vagy a mentősor gondoskodik a beteg vagy sérült emberek gyors ellátásáról. Az EMT-k a sürgősségi hívásokra válaszolnak, és egy olyan csapat részét képezhetik, amely a betegeket orvosi ellátó létesítményekbe szállítja. A munka gyors ütemű és gyakran stresszes. Ennek ellenére az EMT-k többsége azt állítja, hogy elégedettségre tesz szert a munkahelyükről, tudva, hogy változik.

Munkaköri leírás

Az EMT sürgősségi ellátást és szállítást biztosít a betegeknek vagy sérülteknek. Az EMT órák hosszúak lehetnek, mivel az EMT-nek szükség esetén képesnek kell lennie arra, hogy szükség esetén nagyon kevés észrevétellel válaszoljon. Ez nem mindenki munkája, mivel a vészhelyzetek hangosak és kaotikusak lehetnek. Az orvosi ismeretek mellett az EMT-nek nyugodtnak és ébernek kell maradnia. Az EMT ütemezése kiszámíthatatlan lehet, ami a területen dolgozó dolgozók legnagyobb negatív értéke.

$config[code] not found

Oktatási követelmények

A képzési követelmények eltérőek. Legalábbis az EMT-k alapképzésen mennek keresztül, amely 120–150 órányi oktatást igényel, amely hat hónaptól két évig tarthat. A középiskolai diploma általában minimális követelmény a képzési programba való belépéshez. Az alapképzést számos főiskola és szakiskola biztosítja. Az EMT-ket cardio-pulmonalis újraélesztéssel (CPR) kell tanúsítani, amely egy képzési program vagy előfeltétel része lehet. A legtöbb állam megköveteli, hogy az egyén legalább 18 éves legyen a képzés megkezdése előtt. A munkáltatók általában megkövetelik, hogy a jelöltek háttérellenőrzést végezzenek.

Munkakörnyezet

Az EMT eltolódása éjjel-nappal tervezett, mivel a vészhelyzetek bármikor megtörténhetnek. A vészhelyzetek beltéren és kültéren is jelentkeznek, így a munkahelyi környezet ugyanolyan kiszámíthatatlan, mint az órák. Időnként a különböző esetekben szükség lehet a sürgősségi ellátásra, mint például az ömlött esőben, a futballpálya közepén vagy az autóbalesetben, és a képzett EMT-nek képesnek kell lennie arra, hogy profi maradjon, még akkor is, ha fáradságos a hosszú eltolásokkal. Az EMT-nek a munkavégzéshez szükséges órák száma, valamint az elvégzett konkrét feladatok a képzés szintjétől és a munkavégzés helyétől függően változhatnak. Nem valószínű, hogy egy sürgősségi orvosi szakember meghatározott számú kiszámítható órát tud dolgozni. Fontos, hogy egy olyan jelölt, aki érdeklődik az EMT-be, készen áll arra, hogy szükség esetén dolgozzon.

Az EMT-k a következőképpen használhatók:

Mentőszolgálat

Az EMT-k, akik saját mentőszolgálatoknál dolgoznak, sok órát dolgozhatnak. Egyes mentőszolgálatok az EMT-eket 12 órás műszakban dolgozzák, például 7 órától 7 óráig. Az egyéb mentőszolgálatoknál dolgozó EMT-k 24 órás, de 24 órás kikapcsolás után is működhetnek. Mivel a sürgősségi ellátásnak éjjel-nappal elérhetőnek kell lennie, az EMT-ek hetente 50 vagy 60 órát dolgozhatnak, hogy biztosak legyenek a szakemberek mindenkor rendelkezésre állva. Ha ezek a szakemberek valójában nem dolgoznak, szükség lehet arra, hogy híváson maradjanak, és szükség esetén egy pillanatnyi értesítésre kell reagálniuk vészhelyzet esetén.

Tűzoltók

Számos tűzoltóság szolgál képzett EMT-t. Néhány jelölt esetében az EMT-ként való munkavégzés ugródeszkává válhat. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a tűzoltósági EMT-k rendkívül kiszámíthatatlan munkaidőben dolgozhatnak, a 8 órás műszakok és a 10 órás műszakok között változóak, általában heti 50 órás munkavégzéssel. 24 óráig is működhetnek, majd 48 órával később. Nem lehet megjósolni, hogy hány vészhelyzet fordulhat elő ugyanazon az éjszakán, és néha szükség lehet a vártnál hosszabb munkaidőre.

kórházak

A kórházakban alkalmazott sürgősségi orvosi szakemberek némileg kiszámíthatóbb órákat dolgozhatnak fel, például a tervezett 8- vagy 12 órás műszakban. Bár a kórházi környezetben dolgozó sürgősségi orvosi szakemberek kiszámíthatóbb munkát végezhetnek, mint az EMT-k, akik egy mentőszolgálatnál dolgoznak, még mindig szükségük van arra, hogy szükség esetén többletmozgást végezzenek.

Fizetés és munkahelyi Outlook

Az EMT átlagos fizetése 35.340 dollár évente. A földrajzi elhelyezkedés, a munkáltató, az oktatás és a tapasztalat a fizetés bizonyos mértékű változását jelentheti. Az EMT felügyelői átlagosan évente 53,737 dollárt keresnek.

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala nyomon követi az adatokat és előrejelzéseket készít minden polgári foglalkozásról. Az EMT-nél a foglalkoztatás növekedése 2026-ra várhatóan 15 százalék, az összes többi foglalkozáshoz képest sokkal gyorsabb, mint az átlagos növekedés. Ahogy a népesség növekszik, több vészhelyzetre lesz szükség szakképzett beavatkozásra.