Mail Processing Clerk job leírása

A levelezőfeldolgozó hivatalnokok rendszerint postai támogató alkalmazottak (PSE-k) működnek az USA Postal Service (USPS) számára. Az ilyen pozíciókban dolgozó szakemberek a leveleket egy levelezőhordozóval osztják szét és készítik el.Segíthetnek a postai karrier-járművek betöltésekor, a járművek kirakodásánál a műszak végén, és a nem kézbesíthető postai küldeményeket.

Munkaköri kötelességek

A levelezőfeldolgozó ügyintézői feladatok közé tartozik a levelezés szétválasztása és előkészítése terjesztésre, valamint a kézi válogatás. Az USPS PSE-ek várhatóan a következő feladatokat látják el napi munkájukban:

$config[code] not found
  • Levelek előkészítése tehergépjárművekbe.
  • A postai teherautók betöltése és a csomagküldés csomagjainak rendelésében történő csomagolása.
  • Gépek betöltése és kezelése e-mail feldolgozásra, válogatásra és törlésre.
  • A szállítandó levelek rendezése és rendezése.
  • A postai teherautók kirakodása az útvonalak befejezése után.
  • Gépek javítása.
  • Csomagolás, címke és útlevél a rendeltetési helyüktől függően, a megállapított határidők és eljárások szerint.
  • Optikai karakterolvasók, például szkennelőberendezések, címtárak és mimeográfok működtetése.
  • Segítő ügyfelek.
  • A sérült vagy más módon sérült csomagok rögzítése.
  • Az elemek címeinek ellenőrzése, hogy azok jól olvashatók és helyesek.
  • E-mailek szállítása szállítószalagokra, amelyeket ki kell vágni és rendezni.
  • A csomagküldés súlyának meghatározása a postaköltségek meghatározásához.
  • A targoncák és a vonatok nagy dobozok és postai küldemények mozgatása.

A postai feldolgozásért felelős tisztviselők felelősek mindennek megismeréséért, hogy tudni tudjuk a levél rendezésének összetett folyamatáról. Ez a folyamat határozza meg, hogy a csomagok pontosan és időben elérik-e a rendeltetési helyüket, és nagymértékben függ attól, hogy a levelezőfeldolgozó hivatalnokok megfelelően elkülönítették-e a kézbesítést. Ezeknek a szakembereknek meg kell működniük annak érdekében, hogy üzleti területüket a szükséges felszerelésekkel, az ügyfelek kiszolgálásával és a biztonsági eljárások betartásával biztosítsák, hogy a munkahely mentes legyen sérülések és balesetek nélkül.

PSE követelmények

Az USPS PSE-pozíciók általában megkövetelik, hogy a jelöltek tartsák középiskolai oklevelüket vagy oktatási egyenértéküket. A pályázóknak általában a vizsgát kell tartaniuk és át kell adniuk a postaeljárásokra vonatkozó ismereteik bizonyítására. Ez a vizsga biztosítja, hogy minden alkalmazott aktuális legyen a levelezőfeldolgozó irodához szükséges ismeretekkel.

  • A PSE pozícióhoz való jogosultsághoz a levelezőfeldolgozó jelölteknek meg kell felelniük az alábbi követelményeknek:
  • 18 éves a kinevezés időpontjában, vagy 16 középiskolai diplomával.
  • Amerikai Egyesült Államok állampolgára, állandó lakos vagy egy amerikai állampolgár.
  • Adja meg a közelmúltbeli foglalkoztatás történetét.
  • A kábítószer-szűrés, az orvosi vizsgálat és a bűnügyi hátterek ellenőrzésének képessége.
  • Biztonságos vezetési nyilvántartás, ha van ilyen.

A postai feldolgozó irodáknak kiváló szervezeti és ügyfélszolgálati készségekkel kell rendelkezniük.

Nyereség potenciál

Az USPS-en dolgozó mailfeldolgozó munkatársak átlagosan évi 42.000 dollárt keresnek, ami óránként 15,97 dollárra csökken. A kereső skála alsó 10 százaléka évente körülbelül 31 ezer dollárt veszi haza, míg a 90 százalékos szakemberek évente 59.000 dollárt keresnek. A belépő szintű levelezőfeldolgozó hivatalnokok évente több mint 35 000 dollárt várnak el, míg a 20 évnél hosszabb tapasztalattal rendelkező késői karrier-alkalmazottak évente kevesebb, mint 55.000 dollárt keresnek. Az 5-10 éves tapasztalattal rendelkező középtávú alkalmazottak a PayScale szerint átlagosan 39 000 dolláros éves kártérítést kapnak.