Hogyan válhat régésznek?

A modern régészet messze van attól, amit Indiana Jones filmekben lát. Egy régész dolgozhat egy olyan cégnél, amely értékeli a történelmi helyeket, mint múzeumi kurátort, tanárként vagy a szövetségi kormánynál. Legalább mesterfokozatra van szüksége, és minél több tapasztalatot kell szereznie a helyszíni munkában. A régészet azonban versenyképes terület, és lehet, hogy több Ph.D.

$config[code] not found

Keressen egyetemi diplomát

Kezdje az oktatást, ha főiskolai diplomát szerzett. Sok választási lehetőséged lesz - néhány régész nagy régészetben, míg mások az antropológiában, a történelemben, az ősi történelemben vagy a klasszikusokban szerzett okleveleket, az Amerikai Régészeti Társaság szerint. A főiskolai végzettséggel előfordulhat, hogy egy régészeti légiutas-kísérő munkatársaként terepi vagy laboratóriumi technikus vagy asszisztens kaphat munkát. Használja ezt az időszakot az értékesítéshez szükséges értékes készségek megszerzéséhez. Ön is megtanulhatja, hogyan dolgozzon a gyűjteményekkel és végezzen nyilvános értelmezéseket.

Keressen mesterfokozatot

Töltsön további két évet, hogy mesterképzést kapjon, ami egy belépő szintű munkát vesz igénybe és felügyeleti pozícióba kerül egy kormányzati hivatalban, múzeumban vagy tanácsadó cégben, vagy tanítási pozícióba. Az osztálytermi tanfolyamokon kívül mesterképzésének magában kell foglalnia a helyszíni kutatást. Az Amerikai Régészeti Intézet megállapítja, hogy minden program eltérő megközelítéssel rendelkezik, és a fokozat tényleges címe változhat. Például a kaliforniai John F. Kennedy Egyetemen az M.A. a múzeumi tanulmányokban lesz. A Colorado-i Egyetem a Boulderben M.A.-t kínál a klasszikus / mediterrán régészetben és egy klasszikus / ősi művészetben. A Texas A&M hajózási régészet mesterképzését kínálja. Ha ezt az utolsó opciót választja, tanulmányozza a tengerészet, a fából készült hajók építése, a hajók és a hajók maradványait, valamint azt a kultúrát, amelyből származik. A terepmunka magában foglalhat egy ősi fából készült edényt a tanulásra és megőrzésre.

Befejezés Ph.D.

Teljesítsd az oktatásodat Ph.D. Várja, hogy több évet tölthet tanulmányban. Ezután további 12-30 hónapot kell töltenie a doktori értekezés befejezéséig, amelynek egy részét helyszíni tanulmányokba töltik az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint. Szükség lehet arra is, hogy egy gyakornoki munkát végezzen, vagy részt vegyen egy régészeti szakiskolában, hogy tapasztalatot szerezzen, ami vonzóbbá teszi a munkáltatókat. Ph.D. a régészeti expedíciókat az Egyesült Államokon kívül irányítja, vagy múzeumi kurátorként kap. Előfordulhat, hogy szakértővé válik az indián régészetben, és a törzsi szervezetekkel együtt dolgozhat az ősi helyek mentése vagy rögzítése érdekében.

Feladatok és fizetések

A BLS megjegyzi, hogy a régészeknek a munkahelyi kilátásoknak 2012–2022-ig jónak kell lenniük, a tervezett növekedési ütem 19 százalékkal - valamivel gyorsabb az átlagosnál. A régészet azonban egy kis foglalkozás, így a gyorsabb növekedés még mindig csak 1400 munkahelyet jelent. Ph.D. a kiterjedt régészeti tapasztalatok javítják a foglalkoztatási kilátásait, de még mindig várni kell, hogy merev munkahelyi versenyben álljon. A régészek átlagos éves fizetése 2013-ban 61.420 dollár volt, a BLS szerint évi 34,320 dollárról 92,730 dollárra terjedő fizetés.

2016 Az antropológusok és a régészek fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az antropológusok és a régészek 2016-ban átlagosan 63,190 dollárt fizettek. Alacsony szinten az antropológusok és a régészek megkapták a 25,2 százalékos fizetést, ami 48.240 dollárt jelent, ami azt jelenti, hogy 75 százalékuk többet ért el. A 75. százalékos fizetés 81,430 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban antropológusként és régészként 7 600 embert foglalkoztattak.