A fizikai terapeuta önkéntes feladatai

A fizikoterapeuták a baleset, betegség vagy betegségben szenvedő betegek izmainak mozgásának és érzésének helyreállítására törekednek. Az akkreditált egyetemeken keresztül kínált fizikai terápiás diplomások és elő-szakmai programok gyakran nagyon versenyképesek, és akár az önkéntes fizikai terapeuták felügyelete alatt legalább 150 önkéntes órát igényelnek vagy javasolnak. Az önkéntes tapasztalatok a karrier terjesztésére vonatkozó feladatokat első kézből látják, és felkészítik őket a jövőbeli klinikai vizsgálatokra.

$config[code] not found

Figyeljük

A fizikai terapeuta önkéntes egyik legfontosabb feladata, hogy megfigyelje az engedélyezett fizioterapeutákat és azok kölcsönhatásait a betegekkel.A fizioterápiás klinikákban az önkéntesek elsősorban tanulatlan tanulási programokra jelentkeznek, és ezért különös figyelmet kell fordítaniuk arra, hogy a fizioterapeuták hogyan végezzenek kezdeti értékelést, diagnosztizálják a betegeket, dolgozzanak ki kezelési terveket és kezeljék a kezeléseket. Az önkénteseknek is szabadon kell kérdezniük az engedélyezett fizioterapeuták kérdéseit, hogy jobban felkészülhessenek a klinikai rotációk befejezésére a posztgraduális iskolában.

Készítse elő a betegeket

A fizikai terápia önkénteseit vagy segítőit gyakran arra kérik, hogy felkészítsék a betegeket a következő kezelési módokra. Ez magában foglalhatja a betegek edzőtermekbe való szállítását vagy a betegek edzőasztalokra való felkészítését. Néha ez magában foglalja a betegek emelését és mozgatását, és a fizikai terapeuta önkénteseinek fizikailag fel kell lépniük a feladatra. Az önkéntesek is felelősek a mankó, a kerekesszék vagy más fizioterápiás kezeléshez használt eszköz beszerzéséért.

Tiszta szobák

A fizikai terapeuta önkéntesek elsődleges feladata a kezelés és a betegszobák tisztaságának meghatározása. Gyakran felelősek az egyéni vizsgálati helyiségek, valamint az edzőtermek és berendezések tisztításáért. Míg a feladat lényeges, rendkívül fontos, hogy a licencelt fizikoterápiás klinikákban betartsák a biztonságot és a higiéniát.

Segíts a kezelésekben

A fizikoterápiás önkéntesek nem engedélyezettek, ezért nem végezhetnek semmilyen kezelést, módosítást, masszázst vagy hasonló tevékenységet a betegeknél. Azonban számos engedélyezett orvos gondoskodik arról, hogy az önkéntesek vagy segédek a kezelések során segítséget nyújtsanak a betegek mozgatásához, csökkentéséhez vagy emeléséhez. A fizikai terapeuta önkéntesei néha goferekként működhetnek a betegek kezelése során, és néha a betegek kényelmes kezelésére használhatók a fájdalmas eljárások során.

Végezze el a Clerical feladatokat

Az egyéni fizikoterápiás klinikák használhatják az önkénteseket, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy az adminisztratív feladatok befejeződtek és a recepció szervezett marad. Az önkénteseket gyakran felkérik a kellékek megrendelésére, segítik a betegeket abban, hogy kitöltsék a biztosítási űrlapokat vagy válaszoljanak a telefonokra. Míg az irodai feladatok nem mindig egy önkéntes tapasztalat részét képezik, a fizikai terápiás asszisztensek vagy segédmunkások számára felkészíthetik a hallgatókat a jövőbeli pályára.