Helyszínkezelő munkaköri leírása

Legtöbben élő koncerten vagy játékon vettek részt. Ezek az események általában olyan helyszínen zajlanak, ahol egész évben rengeteg esemény áll rendelkezésre. A koncert- vagy színházterület működését általában a helyszínvezető hagyja. A helyszínvezető felelős a tér minden aspektusáért, beleértve a személyzetet, a foglalást és a pénzügyi könyvelést.

Művelet

A helyszínvezető elsődleges feladata a helyszín minden tevékenységének felügyelete. Ez magában foglalja az összes személyzet irányítását, az összes eljárás felügyeletét és a problémák megoldását. A helyszínnek egész évben kell működnie, így a helyszínvezetőnek a helyet jó állapotban kell tartania, nemcsak előadás közben, hanem éjszaka is.

$config[code] not found

foglalás

Míg egyes helyszíneken a promóterek által lefoglalt rendezvények szerepelnek, a helyszínkezelő gondoskodik arról, hogy a promóterek tudatában legyenek a helyszínnek, és rendezvényeikhez használják. A helyszínen pénz kerül, ha a színpadon rendezvény van, és a vezető felelős azért, hogy a helyet a lehető legtöbb éjszakán keresztül foglalja le. Bizonyos esetekben közvetlenül a tehetségügynökökkel lép kapcsolatba, hogy eseményeket hozzon a térbe.

értékesítés

A helyszínvezető gyakran felelős a helyszín marketingjéről a közösség számára. Az ő feladata, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a lakosság ismeri a helyszínt, és tudja, milyen események jönnek létre. Míg a tehetségek a teljesítményre nyílnak, megnyílik a nyereség, a helyszínnek fizetnie kell a mecénásoknak, hogy eljussanak a kiállításokhoz. A helyszínvezetőnek be kell vennie a helyszínt a nyilvánosság tudatába.

Pénzügyi

A helyszínvezető felelős az éves pénzügyi költségvetés megállapításáért, majd az ahhoz való ragaszkodásért. Tudatában kell lennie minden olyan költségnek és bevételnek, amely befolyásolja a tér üzleti tevékenységének módját. Szintén időszakos pénzügyi frissítéseket kell használnia a helyszín működésének újbóli beállításához, hogy az év végére maximalizálja a nyereséget.

Oktatás és fizetés

Ahhoz, hogy egy helyszíni menedzser sikeres legyen, általában valamilyen mértékű üzleti és tapasztalatra van szüksége a hasonló kapacitás terén, bárhol máshol. Általában egy helyszínkezelő egy kis helyről indul, majd nagyobb eseményekre lép egy nagyobbra. A Entertainment Management Online az MSU-ban szerint a helyszínkezelő számíthat arra, hogy évente 20 000 dollárt tesz lehetővé egy kis helyszínen 90 000 dollárra egy nagyobb helyen.