Vezető pénzügyi elemző munkaköri leírása és fizetése

A pénzügyi elemzők a számviteli és pénzügyi világ elemzői. Miközben a könyvelők rontják a számokat, az elemzők áttekintik a számokat, hogy ajánlásokat és előrejelzéseket készítsenek arról, hogy mi a jövő a vállalat számára. Általában nagyobb felelősséget vállalnak a vállukon, mint az alkalmazottak könyvelői, ami megmagyarázza, hogy miért fizetnek többet. A felső szintű pénzügyi elemzőket vezető elemzőknek nevezik.A vezető elemzők általában kevés felügyelet mellett dolgoznak, és nagyobb fizetéseket kapnak, mint a pénzügyi elemzőknek.

$config[code] not found

Általános felelősségek

A vezető pénzügyi elemzők áttekintik a pénzügyi táblázatokat és egyéb jelentéseket a jelenlegi és jövőbeni pénzügyi teljesítmény előrejelzése érdekében. A pénzügyi elemzők a kormányzati szervek és a nonprofit alapítványok mellett magán- és állami vállalatoknál is dolgoznak. Pénzügyi előrejelzéseket dolgoznak ki, amelyeket azoknak az érdekelteknek nyújtanak be, akik az információt használják pénzügyi döntések meghozatalához. A vezető pénzügyi elemzők nyomon követik a jelenlegi pénzügyi előrelépéseket előrejelzéseikkel, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy a vállalat folyamatban van. Gyakran korrigálják az előrejelzéseket, és minden esetleges eltérést jelentenek a felső vezetésnek, vagy néhány vállalatnál a pénzügyi igazgatónak. A pénzügyi elemzők is kutatják a gazdasági környezetet és más befektetéseket annak meghatározására, hogy ezek a tényezők milyen hatással lesznek a vállalat teljesítményére.

Szükséges ismeretek és készségek

A vezető pénzügyi elemzők gyakran legalább öt-hét éves tapasztalattal rendelkeznek, mielőtt elérnék a felsőfokú szintet. A sikeres vezető elemző kiemelt figyelmet fordít a részletekre, valamint szinte kényszerítő igényt a pontosságra. Valaki ebben a pozícióban is képesnek kell lennie a határidők betartására és a stressz kezelésére. Ugyanilyen fontos az a képesség, hogy a fontos információkat bizalmasan kezeljük. A pénzügyi elemzők gyakran foglalkoznak érzékeny témákkal, mint például a jövőbeli elbocsátások, az irodai bezárások és más, nagy hatással járó kérdések. Ezeknek a helyzeteknek szembe kell nézniük integritásukat. A vezető pénzügyi elemzőknek is ismerniük kell a legújabb számviteli szoftvert és számítógépes rendszereket, hogy megfelelően elláthassák szerepüket. Jó kommunikációs és prezentációs készségekre van szükség ahhoz, hogy pénzügyi információkat nyújtsanak be a vállalaton belüli érdekelteknek.

Oktatási követelmények

A vezető pénzügyi elemzők jellemzően üzleti, pénzügyi vagy számviteli fokozattal, vagy akár mesterképzéssel rendelkeznek ezen témák egyikében. Ezek a fokozatok nem az egyetlen olyan nagyszámú cég, amely a pénzügyi elemzői tartományba lép be, de a legnépszerűbbek. Az üzleti vagy más kapcsolódó szakok diplomája az Ön számára a tapasztalathoz szükséges összes tapasztalatot nyújtja. A közgazdaságtan vagy a matematika nagyszámú cége is különösen jól működik a pénzügyi pozíciókban. Annak érdekében, hogy egy vezető pénzügyi elemző rangjára lépjenek, egyes vállalatok megkövetelhetik Önnek, hogy szerezzen be hitelesített könyvelő (CPA) vagy minősített pénzügyi elemző (CFA) megnevezést.

Fizetés

A vezető pénzügyi elemzők felelősségi szintje tükröződik a fizetésükben, ami körülbelül 44.490 dollár körül kezdődhet. A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) szerint a pénzügyi elemzők átlagos fizetése 2010-ben 74 350 dollár volt. A vezető pénzügyi elemzők tapasztalati szintjük miatt többet kereshetnek. A legjobb elemzők potenciálisan több mint 141 700 dollárt kereshetnek. A szigorú határidők és az igényes részvényesek miatt a vezető pénzügyi elemzők keményen dolgoznak a fizetésükért. Az elemzők átlagos munkanapja hetente 50 és 70 óra között van.

2016 Pénzügyi elemzők fizetési adatai

A pénzügyi elemzők az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2016-ban átlagosan 81,760 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten a pénzügyi elemzők 62,630 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 111.760 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban pénzügyi elemzőként 296 100 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban.