Vezető asszisztensek munkaköri leírása

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) 2008. májusi beszámolója, „Foglalkoztatási Outlook kézikönyv, 2010-11 kiadás”, a titkárok és az adminisztratív asszisztensek az Egyesült Államokban a legnagyobb foglalkozást alkotják. Majdnem minden vállalat adminisztratív és ügyvezető asszisztenseket vesz fel a vállalkozások, kormányzati szervek, egyetemek és nonprofit szervezetek napi tevékenységeinek kezelésére. Az ügyvezető asszisztensek fejlett adminisztratív pozíciókat töltenek be, és általában támogatják a nagyvállalatok vezetőit.

$config[code] not found

Funkció

Az alapvető adminisztratív feladatok végrehajtása mellett, mint például a telefonhívások megválaszolása, átvizsgálása és irányítása, az ügyvezető asszisztensek feladata, hogy titkársági szolgáltatásokat nyújtsanak a vezetőknek, például az elnököknek és a vezérigazgatóknak. Felelősek az utazás és az ülések ütemezéséért, az üzleti dokumentáció rögzítéséért és benyújtásáért, valamint az ülések napirendjeinek és jegyzeteinek elkészítéséért. Ugyanakkor felügyelhetnek más ügyvezető asszisztenseket is, és az irodai berendezések, az elektronikus adatbázisok és más belső rendszerek adminisztratív személyzetét képezhetik. A vezető tisztségviselőkre ruházott egyéb feladatok közé tartozik a feljegyzések kidolgozása és lektorálása, grafikonok, grafikonok és táblázatok készítése jelentésekhez, valamint a bejövő és kimenő levelek kezelése.

Oktatás

A pályázóknak legalább egy középiskolai diplomával és öt-hét éves tapasztalattal kell rendelkezniük ügyvezető asszisztensként. Néhány munkáltató azonban előnyben részesíti a főiskolai diplomát, mivel a felsővezetői asszisztens szerepek általában támogatják a felsővezetői pozíciókat. Bár a munkahelyi képzés gyakori, a továbbképzés szerves része a vezetői asszisztenseknek, akik frissíteni és erősíteni szeretnék számítógépes és irodai készségeiket. Online tanfolyamok állnak rendelkezésre azon szakemberek számára, akik új szkennelési, szoftveralkalmazási és adattárolási technológiákat szeretnének tanulni. Az ügyvezető asszisztensek a Nemzetközi Adminisztrációs Szakemberek Szövetsége (lásd a forrásokat) is hitelesített szakmai titkár vagy tanúsított adminisztratív szakemberként szerezhetnek igazolást.

szakértelem

Az ügyvezető asszisztenseknek erős gépelési, írási és szóbeli kommunikációs képességgel kell rendelkezniük. Kiváló ügyfélszolgálati és interperszonális készségekre van szükség, mivel a vezető ügyvezető asszisztensek több személyiséggel és szinttel foglalkoznak a szervezeten belül és kívül. A munkáltatók kereső, professzionális és pozitív hozzáállású jelölteket keresnek. A vezető ügyintézői asszisztenseknek szintén ismerniük kell a számítógépes alkalmazásokat, mint például a Microsoft Word, az Excel és a PowerPoint, az internetes kutatás és a projektmenedzsment.

Fizetés

A BLS szerint a végrehajtó titkárok és adminisztratív asszisztensek átlagkeresete 2008 májusától 40 030 dollár volt. A jövedelem azonban a munkáltatótól és az iparágtól függ. Például a BLS megállapítja, hogy a városi önkormányzatok által alkalmazott ügyvezető titkárok átlagos éves bérük 41,880 dollárt tettek ki. A PayScale beszámol arról, hogy az Egyesült Államokban az ügyvezető asszisztensi pozíciók 2010 májusában átlagosan 46,174 USD és 64,868 dollár közötti jövedelműek voltak.

Lehetséges

A BLS előrejelzése szerint a titkár és az adminisztratív asszisztens szerepe a gazdasági növekedés és a szektorból kilépő munkavállalók miatt 11 százalékkal nő a 2008-as és 2018-as évtizedben. Bővülő iparágak, például az építőipar, az oktatás, a szociális szolgáltatások, a technológia és a tudomány a legtöbb munkalehetőséget biztosítják az adminisztratív asszisztenseknek. Ezen túlmenően az erős számítógépes és kommunikációs készségekkel rendelkező munkavállalók, valamint a kiterjedt titkársági tapasztalatok 2018-ig lesznek a legjobb munkakörülmények.

2016. évi fizetési információk a titkárok és az adminisztratív asszisztensek számára

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a titkárok és a közigazgatási asszisztensek 2016-ban 38,730 dolláros átlagkeresetet szereztek. Alacsony szinten a titkárok és az adminisztratív asszisztensek 30,500 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százaléka többet ért el, mint ez az összeg. A 75. százalékos fizetés 48,680 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban titkárként és közigazgatási asszisztensként 3 990 400 embert foglalkoztattak.