A Hotel Front Desk Clerk munkaköri leírása

Szinte minden meglátogatott szálloda valamilyen fókuszban lesz az ügyfélszolgálat és a vendégélmény. Ennek a fókusznak a legfontosabb helyzete a recepciós ügynök. Az író ügynök egy olyan belépő szintű pozíció, amely minden vendég megérkezésekor megérkezik az érkezéskor, be- és kijáratra, valamint a vendégek problémáinak megoldására. Ehhez az írónak bizonyítania kell a vendégszolgálat iránti legmagasabb elkötelezettséget. Mivel ez a pozíció egy belépési szint, az íróügynökök általában minimális vagy valamivel magasabb a minimálbérnél.

$config[code] not found

Checkins és outok

A recepció ügynökének legnagyobb része a szálloda vendégeinek be- és kijelentkezés. Ehhez az író ügynöknek kellemes viselkedést kell fenntartania, és hajlandónak kell lennie arra, hogy együtt dolgozzon a vendéggel, hogy a lehető legjobb helyet biztosítsa a tartózkodásukhoz. Amikor a vendégek bejelentkeznek, általában egy olyan folyamat szükséges, amely hitelkártya befizetést és regisztrációs kártya aláírását igényli. A recepciós ügynöknek meg kell könnyítenie ezt a folyamatot, győződjön meg róla, hogy minden szállodai szabályt betartanak, és meg tudják magyarázni, hogy mi a folyamat, ha bármilyen kérdés merül fel. A fizetéskor a fedélzeti ügynöknek meg kell tudnia magyarázni az összes díjat egy vendég számláján.

Foglalások fenntartása

Az íróügynök nagy munkát végez, még mielőtt a vendég megérkezik a szállodába. Fenntartják a fenntartások listáját, és gyakran helyezik el ezeket a helyfoglalásokat bizonyos szobákba, hogy a lehető legtöbb vendég kérést teljesítsék. Az írónak állandó kapcsolatban kell lennie a háztartási és karbantartási osztályokkal, hogy naprakész listát kapjon a tiszta és munkahelyiségekről. Ahogy minden nap kezdődik, át kell mennie az érkezéslistájukon, hogy a lehető legjobban illeszkedjenek a helyes szobatípusokhoz.

Vendéginformáció

A recepció az egyik legjobb erőforrás a vendéginformáció és a kommunikáció számára. Ha nincs concierge, a recepció ügynökei feladata lesz, hogy segítsék a vendégeket abban, hogy fenntartásokat és ajánlásokat tegyenek a városban. Gyakran kommunikálniuk kell egy vendéggel, mielőtt megérkeznek a szobatípus és a kényelem vonatkozásában, és valamikor kommunikálniuk kell a vendéggel, miután elhagyták a tartózkodási vagy számlázási problémákkal kapcsolatos problémákat.

Papírmunka

A recepció ügynökének nagy része papírmunkát jelent. Minden szálloda vendégének naponta ellenőrizni kell a fiókjait, hogy megbizonyosodjon arról, hogy elegendő-e a szobába befizetés. A recepció felelős azért is, hogy minden pénzt összegyűjtöttek és nincsenek számlák. Az aláírt regisztrációs papírmunka kemény példányait szervezetten és biztonságos helyen kell elhelyezni, amikor a vendég kijelentkezett. Ezek a könyvelési feladatok elengedhetetlenek a szálloda folyamatos sikeréhez.

Vendég panaszok

A recepciós ügynök feladata, hogy minden vendég panaszát megoldja. A legtöbb esetben az asztali ügynököknek joguk van ingyenes étkezést, vendégszobákat vagy pénztárcát adni vendégeink részére, ha nem felel meg az elvárásoknak. A panaszok kezelése gyengéd érintést igényel, különösen, ha az ügynöknek valamilyen politikát kell magyaráznia egy vendégnek, vagy ha a vendég nagyon iratikus.