A neuro-onkológus fizetése

A neuro-onkológus olyan orvos, aki az agydaganatok és más, a központi idegrendszert érintő rákos megbetegedések kezelésére specializálódott. Az ilyen típusú orvosok gondoskodnak a jóindulatú vagy rosszindulatú agydaganatokban szenvedő betegekről, és kezelik a rákos vagy kemoterápiás kezelésekből származó neurológiai szövődményeket.

Fizetés

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala által közzétett 2010-es adatok szerint a neuro-onkológus nemzeti éves átlagkeresete 180.870 dollár volt. Ezek az egyének nemzeti átlag óránkénti keresetet kaptak 86 dollárért. Azok a neuro-onkológusok, akiket a szakma alsó 10. századában fizettek, 53,510 dolláros fizetést, vagy 25 dolláros órabéret kaptak. Azok a neuro-onkológusok, akiket a szakma első 25-ös százalékában fizettek, 166,400 dolláros fizetést, vagy 80 dolláros órabéret kaptak. Ha neuro-onkológusként szeretné a legmagasabb dollárt keresni, gondoljon arra, hogy munkát találjon Minnesotában, Nevadában vagy Dél-Dakotában, mert ezek a legjobban fizető államok ebben a foglalkozásban. Az ezekben az államokban dolgozók éves átlagkeresetet fizettek 222,780 és 225,410 dollár között.

$config[code] not found

Ipar

Az orvos irodái, az általános orvosi és sebészeti kórházak és a szövetségi végrehajtó hivatal az iparágak, amelyek ebben a szakmában a legmagasabb szintű foglalkoztatással rendelkeznek. A szakma legjobban fizető iparágai: orvosi és diagnosztikai laboratóriumok, orvosi rendelők, egyéb ambuláns egészségügyi szolgáltatások és járóbeteg-ellátó központok, minden fizetett neuro-onkológus éves átlagkeresete 206.370 és 230.340 dollár között van.

kilátás

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala által közzétett előrejelzett adatok szerint az orvosok és sebészek foglalkoztatása 2008-tól 2018-ig 22% -kal nő, ami minden más foglalkozásnál sokkal gyorsabb, mint az országos átlag. Az Elnökség a foglalkoztatás növekedését e szakmában az egészségügyi ágazat folyamatos bővítésével látja el.

Munkaköri leírás

Az orvosok és sebészek számos orvosi és sebészeti szakterületen dolgoznak, például neuro-onkológiában. A neuro-onkológus az agy és az idegrendszeri daganatok diagnosztizálására és kezelésére szakosodott orvos. A neuro-onkológus lehet neurológus, aki képzett az idegrendszeri betegségek diagnosztizálásában és kezelésében, vagy onkológus - a rák kezelésére szakosodott orvos. A neuro-onkológusnak is erős orvosi háttere lehet az idegsebészetben.

Oktatás

A neuro-onkológusoknak hosszú oktatási programokat kell lefolytatniuk, és meg kell felelniük bizonyos tanúsítási követelményeknek ahhoz, hogy a területükön dolgozzanak. A neuro-onkológusoknak négy év egyetemi iskolát kell teljesíteniük, négyéves orvosi iskolát, és három-nyolc év szakmai gyakorlatot és tartózkodást, a szakterületüktől függően.