Marketing munkatárs leírása

A marketing cégek és a független cégek marketingpartnereket bérelnek a marketing osztályok munkájához. Ezek a munkatársak megismerkedhetnek a megcélzott ügyfelekkel, és meghatározzák az egyes termékek vagy szolgáltatások népszerűsítését. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a marketingtársai 2013 májusában átlagosan 67.780 dollárt szereztek.

Napi felelősség

A marketing munkatársak a jelenlegi piaci trendek tanulmányozásával és a versenytársak marketingstratégiájának tanulmányozásával megismerkedhetnek a célfogyasztókkal. Megvizsgálják a múltbeli marketing kampányokat annak meghatározására, hogy mely megközelítések érik el a legjobb eredményeket. A marketing munkatársak promóciós anyagokat készítenek a termékkel, és jóváhagyásra benyújtják ezeket a marketing igazgatónak. Promóciós eseményeket szerveznek termékeik népszerűsítésére és előadások megtartására ezeken az eseményeken. Ezenkívül rendszeresen frissítéseket adnak a közösségi média oldalak kezelésére, hogy érdeklődést keltenek a termékkel kapcsolatban.

$config[code] not found

Oktatás és egyéb attribútumok

A marketing munkatársak marketing-, kommunikációs, üzleti vagy kapcsolódó szakon végzettek. Jellemzően a marketing vagy értékesítés terén szerzett tapasztalatokkal rendelkeznek, mielőtt a marketing-partner pozíciójába költöznek. Az oktatási követelményeknek való megfelelés mellett a marketing munkatársaknak erős interperszonális készségekre, a kommunikáció egyértelműségére és a nyilvános beszédgel való bizalomra van szükségük. Más fontos tulajdonságok közé tartozik a kreatív gondolkodás, a szakmai hozzáállás és az erős szervezeti készségek.

Munkakörnyezet

A marketing munkatársak általában egy 40 órás héten dolgoznak, szükség esetén túlórát vállalnak, hogy megfeleljenek a határidőknek vagy különleges eseményeknek. Az idejük nagy részét az irodájukban dolgozzák fel új marketing megközelítésekkel, vagy e-mailben vagy telefonon kommunikálnak másokkal. Eseti éjszakai utazás szükséges a szakkiállításokon való részvételhez vagy az ügyfelekkel való találkozáshoz.

Lehetőség és fejlődés

A marketing partnerek jelenlegi kilátása szerint a BLS szerint a növekedés üteme 2012-től 2022-ig 32 százalék. A legtöbb munkalehetőséggel rendelkező állam Kalifornia, New York, Texas, Pennsylvania és Ohio. A BLS arról számol be, hogy a legmagasabb szintű foglalkoztatással rendelkező iparágak közé tartoznak a tanácsadási szolgáltatások, a vállalati menedzsment, a számítógépes rendszerek tervezése, a reklám vagy a PR, valamint más szakmai szolgáltatások.

2016 Piaci információk a piackutató elemzők számára

A piackutató elemzők az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2016-ban átlagosan 62,560 dolláros fizetést szereztek. Alacsony szinten a piackutató elemzők 45,550 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százalékkal többet keresett, mint ez. A 75. százaléka 88 886 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 595 400 ember vett részt az Egyesült Államokban piackutató elemzőként.