Az orvos-asszisztens előnyei és hátrányai

A betegek kezelésében érdekelt személynek, de nem érdekli a nyolc éves poszt-másodlagos orvosi oktatás befejezése, van még egy lehetőség. Az orvos asszisztens orvosi ellátást biztosít a betegeknek. Például egy asszisztens megvizsgálja a betegeket, diagnosztizálja a betegséget, és laboratóriumi vizsgálatokat rendel. Az orvos-asszisztensként való munkavégzésnek azonban előnyei és hátrányai vannak. Az egyik előnye, hogy az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az orvos asszisztensek foglalkoztatása 2008-tól 2018-ig körülbelül 39 százalékkal nő.

$config[code] not found

A betegek segítése

Előnyök lehetnek az orvos asszisztensek munkája. Például a „CNNMoney” 2009. novemberi számában közzétett jelentés rangsorolta az orvos-asszisztens karrierjét a második helyen az amerikai legjobb 50 munkahely listáján. Egy másik előny az egészségügyi ellátáshoz korlátozott hozzáféréssel rendelkező betegek segítése. Általában egy asszisztens orvosi ellátást biztosít a vidéki és városi területeken élő betegeknek, ahol az orvosok hetente egy-két napot dolgozhatnak. Az orvos asszisztens a házi hívásokat és a kórházba látogatókat is meglátogatja.

feladatai

Az emberek segítése mellett az orvos asszisztensnek nem kell aggódnia az adminisztratív felelősséggel és a jogellenes biztosítással kapcsolatban. Például egy asszisztensnek általában kevesebb adminisztratív felelőssége van, mint egy orvos vagy sebész. Például az orvos felelős az egyéb egészségügyi szakemberek, például az ápolók felügyeletéért. Továbbá, egy orvos-asszisztens együttműködik más egészségügyi szakemberekkel, így nem szükséges a jogellenes biztosítás.

Felügyelet

Az egészségügyi csapat tagjaként való munkavégzés lehetővé teszi, hogy az asszisztens orvoshoz hasonló feladatokat végezzen. Például egy asszisztens értelmezi a laboratóriumi vizsgálatokat, tanácsot ad a betegeknek, és előírhat bizonyos gyógyszereket. Az orvos asszisztens azonban sebész vagy orvos felügyelete alatt orvosi ellátást biztosít. Tehát egy asszisztens nem hoz orvosi döntéseket, például diagnózist, anélkül, hogy először egy felügyelő orvoskal ellenőrizne. Az orvos asszisztens különböző esetekben orvosi eseteket adhat. Például egy asszisztens és orvos beszélhet személyesen, telefonon vagy ütemezett találkozókon.

Fejlesztési lehetőségek és fizetés

Az orvos asszisztens karrierje korlátozott előrehaladási lehetőségekkel rendelkezik. Például az orvos asszisztensnek nincs más álláspontja, hogy továbblépjen anélkül, hogy további oktatást szerzett volna, vagy nem lépett volna be egy másik karrierterületre. Az asszisztens tudásától vagy klinikai tapasztalatától függetlenül az orvosnak mindig felügyelnie kell az asszisztenst. További hátránya az éves fizetés. Egy általános orvos fizetésével összehasonlítva egy asszisztens nem keres sok pénzt. Például a BLS idézi, hogy 2010 májusától az általános orvosok és sebészek évi 180,870 dollárt keresnek. Az orvos asszisztensek azonban sokkal kevesebbet keresnek. 2010 májusától az orvos asszisztensek évente körülbelül 87.140 dollárt tesznek, jelentést tesz BLS.