Mennyibe kerül egy mester fodrász évente?

Fodrászok vágják, vágják és ápolják a hím és szakállasságukat a túlnyomórészt férfi ügyfélkörükön. Gyakran fodrászüzletekben vagy szalonokban dolgoznak, közvetlenül az ügyfelekkel. Fodrászá válás megköveteli egy bizonyos mértékű állami felhatalmazott oktatást, nem is beszélve az állami fodrász engedély megszerzéséről. Ahhoz, hogy mester fodrász legyen, még több oktatás és tapasztalat szükséges. Azonban a mesterfodrászok átlagosan többet keresnek, hogy kompenzálják ezeket az extra követelményeket.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A fodrászok különféle feladatokkal rendelkeznek, főleg férfi ügyfélkörük haját formázzák. A fodrász munka különböző eszközökkel történik, beleértve a pusztákat, borotvákat és vágógépeket. A fodrászok feladata az is, hogy a boltot tisztán tartsák a söpöréssel, a szennyeződésmentesítéssel és a szennyezett munkaterületek letörlésével. A fodrászok kiváló ügyfélszolgálati készségeket fejlesztenek ki, mivel az ügyfeleket egy-egyben állítják össze.

A mesterfodrász általában fodrász, aki nagyobb tapasztalattal, oktatással és készségekkel rendelkezik, mint a többi fodrász. A különböző államok a „fodrász fodrász” definícióiban különböznek. Néhány állam mesterfodrászokat jelöl ki azoknál, akik már évekig, általában 10-20-ig, fodrászengedélyt tartottak. megfelelnek a képesítéseknek. Néhány állam lehetővé teszi, hogy a hosszú távú gyakornoki munka befejezése után nevezzen magadnak főfodrásznak. Ha érdekel ez a pálya, fontos, hogy keresse fel az állami előírásait a mesterfodrász címének megszerzéséhez.

Oktatási követelmények

Az összes 50 állam fodrászának megfelelően képzettnek és engedélyezettnek kell lennie. Azonban az egyes oktatási követelmények államonként eltérőek. A fodrászképzése magában foglalhatja a fodrász iskolát, a gyakornokságot, vagy néha mindkettőt. Fontos megérteni, hogy a fodrásziskola befejezése nem kicsi vagy gyors feladat. Számos államnak 1500 vagy több órát kell igénybe vennie, mielőtt még a licencvizsgát is elvégezheti. A fodrász programokat közösségi főiskolák, szépségiskolák és szakiskolák nyújtják. Miután az iskola befejeződött, akkor az Ön szakképzettségét egy engedéllyel rendelkező fodrász alatt végezheti el, ha az állam ezt megköveteli. Végül meg kell adnia a licencvizsgát. Miután engedélyt kapott, elkezdheted a fodrász fodrász képzését. A fodrász tanfolyamok számos fodrásziskolában állnak rendelkezésre, és néhány államban van egy speciális mesterfodrász vizsga is.

Ipar

A legtöbb fodrász fodrászüzletekben vagy szalonokban dolgozik, miközben más fodrászokkal vagy stylistokkal dolgozik. A mesterfodrászok saját üzleteiket is birtokolhatják, amelyek többet kezelnek a dolgok üzleti oldalával. A fodrászoknak kényelmesen kell dolgozniuk és hétvégén kell lenniük, mivel ez az, amikor az ügyfelek általában nem dolgoznak, és ápolásra szorulnak. A fodrász munka a nap nagy részén is a lábadra van szükség, így képesnek kell lenned arra, hogy hosszú, húzódó és hajlított szakaszokat kezelj.

Év tapasztalat és fizetés

Az átlagos fodrászbér a helyétől, az évek tapasztalataitól és a munkahely fizetési struktúrájától függően változik. A ZipRecruiter szerint egy mester fodrász-mediánbér 48 000 dollár, ami azt jelenti, hogy a mesterfodrászok fele többet és kevesebbet tesz. Közben a PayScale szerint a mesterjelölés nélküli medián medián fizetés $ 31,397, de csak 16.400 dollárral kezdődhet. Ezek alapján a mesterfodrász fizetés meglehetősen több, mint a rendszeres borbélyé. Éves tapasztalatok is befolyásolják a fizetésedet. A közép- és késői karrier-fodrászok évente akár 69 000 dollárt is kereshetnek.

Munka növekedési trend

A fodrászipar gyorsan növekszik, és 2020-ra várhatóan 26 milliárd dollárt ér el. Továbbá, mivel a népesség kora, a minőségi fodrászok iránti igény tovább fog nőni, és növekszik a kereslet. A fodrászok nem helyettesíthetők számítógépekkel, így ez egy jó üzlet, ha hosszú távú munkabiztonsági és jövedelmi potenciált keres.