A Life Coach munkaköri leírása

Az élet edzői képesek egy személy saját bölcsességének kidolgozására, hogy segítsenek maximalizálni a munkát vagy a személyes lehetőségeket. Damian Goldvarg, az International Coach Federation (ICF) elnöke szerint "Az életedző segíti az ügyfelet abban, hogy új magatartásokat hozzon létre és teljesítsen, ami sikeres kommunikációhoz vezet az üzleti vagy az interperszonális kapcsolatokban." Az ügyfelek általában körülbelül 6 hónapot töltenek egy életedzővel a célok, a prioritások felállítása, az előrehaladás figyelemmel kísérése és a visszaesések megoldása érdekében.

$config[code] not found

Oktatás és készségek

Mostanában nincs formális oktatás vagy bizonyos út, amelyet egy személynek kell életbiztosítóvá válnia. Ugyanakkor előnyös a tanácsadás főiskolai vagy mesterképzése. Az életedzőnek jó hallási és szervezeti készséggel kell rendelkeznie, sikeresnek kell lennie ahhoz, hogy mások bennfentesen nézhessenek, tudják, hogyan irányítsák az embereket lépésről-lépésre, és maradjanak az ügyfelekkel, amíg a célok nem érnek el. Míg a szakma jelenleg nem szabályozott, az ICF az egyetlen globálisan elismert hitelesítőprogram, amely képzési programokat és hitelesítő adatokat kínál.

Ügyfelek beszerzése

A 2012-es ICF Global Coaching Study szerint az élet edzőinek 86 százaléka független; csak 14 százaléka működik egy szervezeten belül. Ez azt jelenti, hogy az élet edzőinek többsége kiváló üzleti és marketing vállalkozási készségeket igényel. Goldvarg szerint a szociális média kulcsfontosságú. "Az edzőknek szükségük van egy weboldalra, a Facebookra és a LinkedIn-re." Goldvarg azt mondja, hogy mivel egy életedző önállóan dolgozik egy csapat helyett, keményebben kell dolgoznia az ügyfelek megszerzése érdekében. Az egyik mód a hálózat kiépítése. Az IFC tagjai részt vehetnek a helyi fejezetek ülésein, ahol az edzők tanulhatnak szakértőktől és cserélhetnek tapasztalatokat.

Találkozó az ügyfelekkel

Az ügyfelek találkozásait személyesen, telefonon vagy videocsevegésen tartják, és hetente havonta, az ügyfél helyzetétől és céljától függően. Goldvarg szerint az élet edzőinek 31 százaléka foglalkozik az üzleti vonatkozású problémákkal, mint például a személyzeti csapat hatékonysága; 36 százaléka interperszonális kapcsolatokkal foglalkozik; és 31 százaléka foglalkozik elsősorban a rossz kommunikációs készségekkel. Miután feltárta a problémákat és megvitatta a megoldásokat, az életedző tervet készít a helyére, ahol az ügyfélnek el kell érnie bizonyos célokat a következő ülésen.

Az ügyfelek megnyitása

Az élet edzője képzett arra, hogy ügyfeleit befelé nézzen, hogy azonosítsa azokat a problémákat, amelyek visszatartják őt. Például egy életedző megkérdez egy kérdést, amelyre az ügyfél válaszolhat: "Nem tudom." Az életedző azt fogja mondani: "Ha tudnád, mi lenne a válasz?" Ezáltal az ügyfél látja, hogy valóban rendelkezik a válaszokkal, de csak segítségre van szüksége a megoldás megtalálásában. Egy másik ügyfél kérdés: "Mit kell tennie, hogy ezt elérje?" Ez elválasztja, hogy mi történjen a tárgyalható anyagtól. Az ügyfelek láthatják, hogy vannak bizonyos lépések, amelyeket nem tud elkerülni a probléma megoldása során. Az élet edzői „reframe” helyzeteket is készítenek, mint például azt, hogy az ügyfél valamit másképp nézzen meg, vagy hogy az ügyfelet pontosan kifogásolja a valódi akadályokkal szemben.

Munkaelőnyök

Az élet coaching előnyei magukban foglalják az otthoni munkavégzést, a saját főnöködet, és rugalmas munkaterv létrehozását, mondja Goldvarg. "Az emberek életének változása nagy örömöt jelent az edzőknek. Az ügyfél kemény munkájának eredményeként az edző láthatja, milyen hatással van az ügyfele családjaira, a munkahelyi környezetre és a szervezetekre."

Outlook és fizetés

A PricewaterhouseCoopers által az ICF számára készített 2012-es tanulmány arra a következtetésre jutott, hogy az élet edzői szakma növekszik. Becslések szerint 47,500 professzionális edző szinte évi 2 milliárd dollár bevételt generál.Az ICF-tagság 2006-ban 11 000-ről 2013-ra több mint 19 000-re nőtt. Ennek eredményeként várhatóan 2013-ban folyamatosan növekszik az ügyfelek, az ülések és a díjak az élet edzői. A 2011-es átlagos fizetés 25 000 dollár volt; a coachingból származó átlagos éves bevétel 47,900 dollár volt. Az ICF szerint a bevételek különbségei tükröződnek a coaching tapasztalatokban, az oktatásban és a munkaórákban.