Az alkalmazottakra delegált vezetők hátrányai

Amikor egy menedzser feladatokat ruház át másoknak, ez általában időt takarít meg, növeli a termelékenységet és erősíti a munkacsoportokat. Bármelyik jó vezető tudja azonban, hogy ez a stratégia hátrányai és előnyei is. A legfontosabb az, hogy tudjuk, mit delegáljunk, ki válasszon, és hogyan tartsa szem előtt a haladást. Amikor a vezetők tisztában vannak azzal, hogy hogyan tudnak hatékonyan átruházni őket, több időt tudnak összpontosítani a vállalat vagy a csapat általános teljesítményére.

$config[code] not found

A kritikus feladatok ellenőrzésének elvesztése

A munkavállalókra való átruházás egyik hátránya, hogy feladja a közvetlen vád alá tartozó feladatok ellenőrzését. Bár sok felelősség van a megosztáshoz, vannak mások is, akiket a vállalat elvár. Ilyenek például a teljesítmény és a fizetések felülvizsgálata, valamint a munkavállalók képzése, megrövidítése és megszüntetése. Ezen túlmenően, ha olyan feladatokat ruház fel, amelyek nagyon érzékeny területekkel - például vállalati szerkezetátalakítással - kapcsolatos feladatokkal ruházzák fel, fennáll annak a kockázata, hogy a felettesek megkérdőjelezik az ítéletet, és az alkalmazottak jogosulatlan befolyást kapnak. Mielőtt egy elemet átruházna, döntse el, hogy van-e valami, amit be kell töltenie annak biztosítására, hogy helyesen végezze el.

A hatóság tisztázatlan vonalai

Ideális esetben a delegálás magában foglalja a kézben lévő munka elemzését, majd annak meghatározását, hogy a munkavállalók hogyan tudják és nem tudják meghozni saját döntéseiket. Például, mint túllépett menedzser, azonosíthat egy alkalmazottat, mint a "menjen" személyt, aki irányítja a pályázati projekt befejezését. A belső határidőket, szerepeket és felelősségeket körvonalazza vele, majd bízza meg, hogy koordinálja a mozgó alkatrészeket. Biztosítja, hogy a menetrend a pályán maradjon. Mindazonáltal a társaik folyamatosan közelítik meg a javasolt támogatási költségvetéssel kapcsolatos kérdéseket. Mivel nem utasította meg neki, hogy kollégái kérdéseivel közeledjenek hozzá, ő véletlenül felülmúlja a határokat, és rossz információt ad a kollégáinak. Az ilyen típusú félreértések elkerülése érdekében fontos, hogy egyértelmű utasításokat adjon arról, hogy ki jogosult bizonyos döntések meghozatalára.

Hiányos vagy alacsonyabb minőségű eredmények

Amikor a vezetők delegálják a munkát, általában megpróbálják azonosítani azokat az alárendelteket, akik a legjobb hozzáállást és készségeket biztosítják a munka elvégzéséhez. A menedzserek megpróbálják egyensúlyba hozni a dolgokat azáltal, hogy megfogalmazzák, mit kell tenni, és hogyan kell csinálni. De még a legjobban lefektetett tervekkel is mindig szembesülnek azzal a lehetőséggel, hogy a munkát nem fogják megtenni megfelelően vagy időben. A munkavállaló teljesítheti a határidőt, de munkájának bizonyos aspektusai nem felelnek meg a minőségi elvárásoknak. Vagy teljesítheti a minőségi elvárásokat, de még mindig elmarad a határidőtől. Ez mindig kockázatot jelent, ha a munkát azoknak adjuk át, akiknek nem lettek hivatalosan képzettek a munkaprogramok kezeléséről, vagy nem rendelkeznek a mindennapi tapasztalattal, amit a menedzser hoz a munkához. A negatív eredmények elkerülésének legjobb módja a folyamatos ellenőrzés.

Kevesebb idő a saját munkájához

Azok a menedzserek, akik delegálják, gyakran lassítják a saját fejlődésüket, hogy megosszák a felelősséget. Először is elemzik a feladatokat, és eldöntenék, hogy ki veszi azokat. Szükségük van időre is, hogy meghatározzák a legjobb célokat a célok eléréséhez. Ezután találkoznak a munkatársakkal, hogy elmagyarázzák a munkát és jelöljék ki a protokollokat. Bizonyos esetekben képzésre is szükség van. Végül nyomon követik az előrehaladást és értékelik az eredményeket. Az Ön idejére vonatkozó követelmények miatt egyszerre csak néhány elemet kell delegálni. Önnek is magának kell fedeznie egy elemet, ha könnyebb vagy gyorsabb, ha egyszerűen kezelni akarja, mint valaki más képzését.