Egy orvosi absztrakt munkaköri leírása

Az orvostudományi terminológia és a kódolás ismeretét felhasználva az orvostudományi elemzők elemzik az orvosok, kutatók és más ügynökségek betegadatait és egyéb orvosi adatait. Orvosi elvárássá válás csak középiskolai diplomát és írási vagy kódolási tapasztalatot igényel. A munkáltatók nagyra becsülik a társult vagy főiskolai diplomát és a tanúsítást.

Fő feladatok

Orvosi kutatási célokra vagy orvosi felismerési programok létrehozására az orvosi kivonatok papír- és elektronikus térképeken alapuló orvosi információkat elemeznek és állítanak össze; beteg- és orvosinterjúk; és más forrásokból. Ebben a pozícióban megvizsgálja a kódokat és a diagramokat, és megvizsgálja a hiányzó információkat. A kódolási és kutatási készségek felhasználásával olyan jelentéseket állíthat össze, amelyek segítik a kutatókat vagy az orvosokat a betegségek megelőzésében vagy az életveszélyes betegségek közös jellemzőinek felismerésében. Például a diabétesz felismerő programokat létrehozó orvosi szövetségeknél dolgozhat. Általában egy 40 órás munkahét dolgozik egy irodai környezetben, és a legtöbb pozíciót egészségügyi vagy kutatási létesítményeken keresztül találja meg.

$config[code] not found

Egy nap az életben

Az orvosi elváró az adatbázisba kerül az orvosi diagramokból származó, megfelelő diagnózisra, prognózisra és kezelésre vonatkozó adatokra, és együttműködik az orvosokkal és a személyzettel, hogy információt találjon, vagy konkrét diagramokat húzjon. Nyomon követheti a rutin statisztikákat, elemzi a betegek változóit és áttekintheti a teljességre vonatkozó adatokat. A további adatokat összegyűjti és az orvosokkal a hiányos diagramokról vagy adatokról áll össze. Feladatának egy része a beteg kezelésének és prognózisának részletes összefoglalása, valamint adatbázisok megszervezése és karbantartása. Az adminisztratív feladatok szintén részét képezhetik a munkának.

Tudás, amire szüksége van

Az orvosi terminológia és a kódolás ismerete elengedhetetlen e pozícióhoz. Az orvosi feljegyzések megértéséhez és követéséhez, valamint a hibák vagy hiányzó információk meghatározásához analitikai készségek és figyelem a részletekre. Mivel az orvosi feljegyzések bizalmasak, a beteg titkosságának védelme érdekében az integritást kell gyakorolnia. Szükség van az adatbázis- és kódolási szoftverekkel kapcsolatos technikai készségekre, valamint az erős számítógépes ismeretekre. Kiváló szóbeli és írásos kommunikációs készséggel kell rendelkeznie ahhoz, hogy beszéljen az orvosokkal és más alkalmazottakkal.

Oktatás és képzés

Ehhez a szakterülethez csak középiskolai diploma szükséges. A legtöbb munkáltató azonban előnyben részesíti a formális oktatást - mint például az egészségügyi ellátás, az orvosi kódolás vagy az egészségügyi információs technológia - társult vagy főiskolai végzettségét. Keresse meg az American Health Information Management Association vagy az AHIMA által akkreditált programokat. A legtöbb munkáltató három vagy több évet igényel orvosi kódolásban. Amíg nem szükséges, az AHIMA-n keresztüli szakmai minősítés is hasznos.

2016 Az orvosi nyilvántartások és az egészségügyi információs technikusok fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint az orvosi feljegyzések és az egészségügyi információs technikusok 2016-ban 38.040 dolláros átlagkeresetet szereztek. Az alacsonyabb szinten az orvosi feljegyzések és az egészségügyi információs technikusok 29,940 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százalékkal többet értek el. A 75. százalékos fizetés 49,770 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban az Egyesült Államokban egészségügyi nyilvántartásként és egészségügyi információs technikusként 206 300 embert foglalkoztattak.