Álláshelyek az Asperger-szindróma szenvedőinek

Az Asperger-szindrómát másokkal kapcsolatos problémák jellemzik. Ez hasonló az autizmushoz, és az autizmus spektrumának része, de Asperger szenvedők jobban képesek megbirkózni az emberekkel és a problémákkal. Ennek ellenére az ilyen állapotban szenvedők gyakran nem jól teljesítenek bizonyos típusú munkahelyeken, és kiszámítható, biztonságos környezetre van szükségük ahhoz, hogy jól működjenek.

Alapvető munkakövetelmények

Az Asperger-szindróma olyan tünetek gyűjteménye, amelyek mindegyike a minimálisan érintett és a szignifikáns hatások közötti tartományba esik, így az Asperger két személyét nem érinti pontosan ugyanúgy. A munkahelyeket az egyén igényeihez kell igazítani. Az ilyen szindrómás emberek gyakran nagyon intelligensek, de nem képesek működni, mint mások a szociális helyzetekben. Ez azt eredményezi, hogy a munkatársak nem kerülnek megértésre. Függetlenül attól, hogy az érintett személyt érinti, az Aspergernek általában olyan munkája van, ahol munkatársaik megértik és a megfélemlítés nem tolerálható.

$config[code] not found

Részletes és ismétlődő feladatok

Az Aspergert használók gyakran képesek arra, hogy összpontosítsanak az olyan feladatokra, amelyek fontosak a feladatokhoz, mint például a termékvizsgálat és a minőség-ellenőrzés. A feladat folyamatos ismétlése struktúrát és stabilitást kínál, amit sokan Aspergernek szüksége van, ha sikeresek lennének. A kiszámítható rutinnal legjobban működő és mindennapi feladataik minimális változásaiban szenvedő betegek jól tesztelhetnek szoftvert otthonról vagy az irodából, vagy ellenőrizhetik, hogy a vállalat termékei a reklámozásnak megfelelően működnek.

Minimális társadalmi kölcsönhatások

Sok Asperger szenvedője társadalmi kölcsönhatásokkal küzd, és nem fog jól működni olyan munkahelyeken, amelyek megkövetelik, hogy másokkal foglalkozzanak. A probléma mértéke attól függ, hogy a személy milyen mértékben küzd ezen a területen; egyes betegek viszonylag normálisan kölcsönhatásba léphetnek, míg egyesek egyáltalán nem tudnak más emberekkel foglalkozni. Jó munkahelyek azok számára, akik nem tudnak szociálisan együttműködni, a számítógépes programozás, a számvitel és az egyéni kutatás, különösen a tudomány és a matematika területén.

Kreatív törekvések

Az Asperger-nél gyakori, hogy erős kreatív csíkkal rendelkeznek, és különböző kreatív célokra is kiválóan alkalmasak. Néhány betegnek rendkívüli zenei tehetsége van, amely akkor is megjelenik, amikor gyermekük van, és a fiatalok által elsajátított készségek végül felnőttekké válhatnak. Az írások és a művészi törekvések munkalehetőségeket is biztosítanak az Aspergeréval rendelkezők számára; olyan munkahelyek, ahol a kreativitás egy magányos feladattal együtt biztosítja az ideális munkakörnyezetet. Az aspergerek szenvedőit gyakran bizonyos témák megszállottjaként látják, és jól tudnak dolgozni az ilyen dolgokkal kapcsolatos területeken.