Eszterga kezelői munka leírása

A esztergagépek olyan gépekkel dolgoznak, amelyek egyedi alkatrészeket és egyéb elemeket hoznak létre az alapanyagokból, például acélból, fából és műanyagból. Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a szakma átlagos bére 2014-től 37.360 dollár. A legmagasabb fizető iparágak az esztergagép-üzemeltetők számára az űrkutatás és az üvegtermékek és az alkatrészgyártás, az átlagos fizetés 46,980 dollár.

$config[code] not found

Oktatás és tanúsítás

Az esztergagazdákra vonatkozó minimális oktatási követelmény általában középiskolai diploma. Olyan szervezetek, mint a Országos Fémmegmunkáló Intézet olyan képzést biztosít, amely a helyszínen hitelesítő adatok megszerzéséhez vezet, és több programot is kínál az eszterga készségek fejlesztésére. A NIMS más tanfolyamokat és programokat is akkreditál amelyek a leendő esztergagépeket tanítják, biztosítva, hogy a tanfolyam megfeleljen az ipari szabványoknak. A gyakornoki párok esztergagépeket tapasztaltak az iparág újdonságaival, hogy az újonnan érkezők gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek. A szakképzés és a tanúsítás nem szükséges a munkahely megszerzéséhez esztergagép-üzemeltetőként, bár egyes munkáltatók előnyben részesíthetik a megbízólevelet és a korábbi tapasztalatokat.

Alapképzés és feladatok

A korábbi tapasztalatokkal vagy képzéssel rendelkező esztergagépek munkahelyi képzésben részesülnek. A feladatok közé tartozik etetőanyagok a gépbe, megállás és indítás a crafting folyamat és a késztermék eltávolítása az esztergából. Ahogy egy üzemeltető tapasztaltabbá válik, a képzés kiterjeszti a bonyolult feladatokat, mint például a sebesség megváltoztatása hogy az anyag belép az esztergába, bitek cseréje a gépen és teljesít minőségellenőrzési vizsgálatok késztermékből.

Fejlett esztergagép-üzemeltető feladatai

Az alapvető feladatok mellett fejlett esztergagépek működnek számítógépekkel az eszterga gépet működteti. Ez magában foglalja számítógépes programok letöltése a különböző gyártási folyamatokhoz a gép kódjához és az eszterga alakítási folyamatának megváltoztatásához. Esztergagépek is végezzen teszteket annak biztosítása érdekében, hogy a folyamat megfelelő legyen.

Munkahelyi környezet és az Outlook

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a fém- és műanyag gépek munkásai csökkennek 6 százalékkal csökken a foglalkoztatás 2012 és 2022 között. Összességében ez az a 59100 munkahely elvesztése ebben az évtizedben. A számítógéppel vezérelt technológiát használó esztergagép-üzemeltetők a legjobb munkakörülmények lesznek. A esztergagazdák többsége különböző méretű gyárakban dolgozik. A nagy teljesítményű gépek miatt, amelyek az anyagokat faragják, esztergagépek oda kell figyelniük a környezetükre és viseljen biztonsági felszerelést mint a védőszemüveg, acéllábas csizma és füldugó a sérülés veszélyének csökkentése érdekében.