A közösségi táplálkozási feladatok feladatai

A közösségi táplálkozási szakemberek jellemzően regisztrált dietetikusok, akik táplálkozási politikákat és programokat szerveznek és hajtanak végre. A helyi iskolák, egészségügyi intézmények, kormányzati szervek, lakossági programok és más szomszédsági szövetségek táplálkozási szakembereket alkalmaznak a közösségen belüli étrend-szükségletek felmérésére és a fizikai fitnesz és a táplálkozásnak az optimális egészség elérésében betöltött szerepére.

$config[code] not found

A nyilvánosság segítése

A közösségi táplálkozási szakemberek kulcsszerepet játszanak abban, hogy az egyének és a családok oktatása az ideális táplálkozás, az étrend és az ételválasztás alapelveire vonatkozik. Amint azt a Careerplanner.com-on is megjegyeztük, a közösségi táplálkozási szakemberek gondoskodnak a gondozási tervekről, és értékelik a közösségen belüli táplálkozási szükségleteket és a rendelkezésre álló erőforrásokat. Ez magában foglalja a lakosság gazdasági és pénzügyi helyzetének figyelembevételét is. Ezenkívül segíthetnek a pénzügyileg hátrányos helyzetű családoknak abban, hogy olyan kormányzati programokba lépjenek be, amelyek egészséges ételeket vásárolnak. A NYS Egészségügyi Minisztérium honlapja (www.health.state.ny.us) szerint a közegészségügyi táplálkozási szakértők / dietetikusok gyakran részt vesznek olyan programokban, mint például a nők, csecsemők és gyermekek speciális táplálkozási programja (WIC), a gyermek és a gyermek. Felnőttgondozási Élelmiszer Program (CACFP), az Élelmiszer- és Táplálkozási Program (FAN) és az Éhségmegelőzési és Táplálkozási Támogatási Program (HPNAP). E vonalak mentén a közösségi táplálkozási szakemberek segítenek a családoknak a bevásárló listák és az étkezési tervek megalkotásában, hogy megtanulhassák, hogy önmagukban táplálkozási szempontból hozzáértővé váljanak, és az ételeket, amelyek megfelelnek az eszközöknek és az életmódnak. Táplálkozási tanácsadást is nyújtanak, és beszélnek a közösséggel az egészséges táplálkozási szokások fejlesztéséről, amelyek megfelelnek a saját diétás követelményeknek.

A helyi szervezetek támogatása

A közösségi táplálkozási szakemberek is részt vesznek a helyi szervezetekben. Feladatuk magában foglalhatja az egyes populációk táplálkozási programjainak kidolgozását, a finanszírozási javaslatok kidolgozását, az étrendi jelentések áttekintését és a táplálkozással kapcsolatos statisztikai egészségügyi tanulmányok elkészítését. Értékelik továbbá az élelmiszer-szolgáltatási rendszereket, és ajánlásokat tesznek a megfelelőségi szintekre, amelyek optimális táplálkozást és minőségi ételeket biztosítanak, ha csoportos gondozási intézményekhez kapcsolódnak. A közösségi táplálkozási szakemberek együtt tudnak működni a kávézó vagy az élelmiszer-szakemberek mellett annak érdekében, hogy az iskolai ebédmenük megfelelő táplálékot kapjanak, vagy különböző egészségügyi létesítményekkel, hogy biztosítsák, hogy az élelmiszer megfeleljen egy speciális lakosság igényeinek. Ez kritikus azok számára, akik orvosi állapotban szenvednek, az étrend-korlátozások és azok, akiknek kiegészítő táplálkozási formákra van szükségük.

További feladatok

A különböző táplálkozási szolgáltatások tervezése, megalkotása és értékelése mellett a közösség táplálkozási szakemberei felelősek a táplálkozás oktatási és tájékoztatási szempontjairól a közösségen belül. Ez arra készteti őket, hogy lakossági szempontból perspektívát kapjanak, így képesek megkülönböztetni a célpopuláció sajátos szükségleteit, problémáit és egyéb releváns tényezőit. Például a táplálkozási szakember szerepe egy túlnyomórészt idősebb polgárközösségben különbözne a táplálkozási szakemberek szerepétől a többnyire fiatal felnőttekből álló közösségben. Néhány közösség is küzdhet egy bizonyos kérdéssel, mint például az elhízás növekedése. Továbbá, az Egyesült Államokban a táplálkozási és táplálkozási szakértőkről szóló munkaügyi statisztika iroda szerint „A táplálkozás iránti nagyobb érdeklődés az élelmiszergyártásban, a reklámozásban és a marketingben munkalehetőséget teremtett. Ezekben a területeken a dietetikusok elemzik az ételeket, készítenek szakirodalmat terjesztésre, vagy jelentést készítenek olyan kérdésekről, mint az étrendi rostok, vitamin-kiegészítők vagy a receptek táplálkozási tartalma. ”