Az éttermek nagy láncolatának elnökének munkaköri leírása

A nagy éttermi lánc elnöke is lehet a tulajdonosa, alapítója vagy vezérigazgatója. Általános marketing irányt ad, kezeli a műveleteket és biztosítja az üzleti célok elérését. Míg az elnök más felsővezetőkkel együttműködik és irányítja őket, rendszerint beszámol a vállalat igazgatóságának.

Szakmai tudáskészlet

A főbb éttermi láncok elnökei általában nagy tapasztalattal rendelkeznek az élelmiszeriparban. Kommunikációs, döntéshozatali, problémamegoldó, irányítási és vezetői készségekkel kell rendelkezniük. Bár ez nem munkakövetelmény, néhány felsővezető a Hitelesített Szakmai Menedzserek Intézete által létrehozott programokon keresztül vezetői megbízást kap.

$config[code] not found

Fő feladatai

Az elnökök irányítják és felügyelik éttermük működését, marketingjét és pénzügyi vonatkozásait, de maguk nem végeznek napi munkát. Feladata, hogy a stratégiai funkciókra, vagy a jelen pillanatban tervezett ötletekre összpontosítson a vállalat számára a közeljövőben. Az elnökök meghatározzák a termékcsaládokat, partnerségeket alakítanak ki, megkülönböztetik a megkülönböztető jellemzőket, és végül meghatározzák a vállalat jövőképét és stratégiáját.

Másodlagos feladatok

A vállalat elnöke felelős a hangszín kialakításáért a munkahelyen és a hatékony kultúra megteremtéséért. Bérel, tüzek és vezet egy felsővezetői csapatot, aki más csapatokat vezet, akik a napi tevékenységeket végzik. Emellett az elnök költségvetést hoz létre és meghatározza az új projektek jövőjét. Eldönti, hogy megnyitja-e a potenciális pénzbefektetési helyet, vagy ha le kellene zárni a bevétel elveszítését.

Háttér-információ

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala felsővezetők foglalkoztatásának aránya 2010 és 2020 között 5 százalékkal növekszik. Számos elnöki diplomát szerzett az üzleti adminisztrációban, bár nem kötelező oktatási követelmények.