Nemzetközi üzleti fejlesztési menedzser munkaköri leírás

A nemzetközi üzleti fejlesztési vezetők marketing stratégiákat és vezetői készségeket használnak az ügyfelek generálására és megtartására a nemzetközi piacokon a különböző iparágak számára. A mezőbe való belépés megköveteli, hogy főiskolai diplomát szerezzen, de a munkáltatók inkább a mesterek. Ezenkívül professzionális szervezeten keresztül megszerezheti a tanúsítványt, hogy igazolja a szakmai irányítást az üzleti menedzsmentben.

$config[code] not found

Oktatás és képzés

Nemzetközi üzleti fejlesztési menedzserként való munkavégzéshez főiskolai diplomát igényel az üzleti ügyintézés vagy a menedzsment, valamint több éves tapasztalattal rendelkezik az üzleti fejlesztés, a nemzetközi politika, a nemzetközi marketing és az informatika területén. A munkáltatók általában 2-10 éves tapasztalattal rendelkeznek. Emellett a munkáltatók a mesterképzést részesítik előnyben a nemzetközi üzleti fejlődésben, a nemzetközi tanulmányokban vagy a közrendben. A nemzetközi üzleti fejlesztési menedzserek, akik üzleti hozzáértésüket és szakértelmüket szeretnék bemutatni, az üzleti menedzsment szakembereinek szövetsége által felajánlott hitelesített üzleti menedzser hitelesítő adatot is kaphatnak, amely négy részből álló vizsga befejezését igényli.

Megszerzett készségek

A nemzetközi üzleti fejlesztési vezetők fejlett ismereteket igényelnek a pénzügyekről, valamint innovatív vezetői képességükről, hogy együttműködjenek az ügyfelekkel a költségvetési kihívások kezelésére. A nemzetközi üzleti stratégiák és szabályozások alapos megértése, a döntéshozatali készségek és a tervezési gondolkodás is elengedhetetlen. Nemzetközi üzleti szakértőként marketing készségekre van szükség az új piacok és az értékesítési technikák kutatásához. Ezek a munkások kivételes írásbeli és szóbeli kommunikációs készségeket igényelnek, hogy barátságos, vonzó módon kommunikáljanak az ügyfelekkel.

Napi feladatok

Az olyan iparágak, mint a mezőgazdaság, a biotechnológia, az egészségügy, az energia és a gyártás, a nemzetközi üzleti fejlesztési vezetők stratégiai terveket készítenek a nemzetközi ügyfelek megszerzésére és az új piacok kutatására. Létre kell hozniuk üzleti terveiket és kezelniük kell a pénzügyi értékelést. Ezek a munkavállalók is kezelik a vállalat partnereivel fennálló kapcsolatait, és marketing tevékenységeket és politikákat fogalmaznak meg a vállalatok szolgáltatásainak támogatására. Nemzetközi üzleti fejlesztési menedzserként figyelemmel kíséri az összes nemzetközi üzleti tranzakciót, és előre látja a problémákat. Ön dolgozik az értékesítési és marketing munkatársak számára, és ajánlásokat tesz a globális üzleti célok eléréséhez. További munkaköri feladatok lehetnek a hideg hívások kezdeményezése, a potenciális nemzetközi ügyfelekkel kapcsolatos információk összegyűjtése, vezetékek létrehozása és jelentések írása.

Karrier Outlook

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala előrejelzése szerint a marketingmenedzserek - köztük a nemzetközi üzleti fejlesztési vezetők - 2024-re 9 százalékos növekedést fognak látni a foglalkoztatási lehetőségek körében, körülbelül az összes országra jellemző átlaggal. A marketingvezetők legkevésbé lesznek elengedve, mint más vezetők, amennyiben a cégek szakembereket keresnek termékeik forgalmazására.