Parfüm értékesítési munkatárs leírása

Ahogy a ruházati stílusok szezonról változnak, az új parfümök mindig a piacon haladnak. Divatházak, kozmetikai cégek és hírességek folyamatosan fejlesztik őket, és léteznek parfüm értékesítési munkatársak, hogy áthelyezzék őket. A szerep az illat szerelmeseinek, akik kiválóak az értékesítésben, és érdekeltek a jelenlegi divat trendek iránt. A parfüm értékesítési munkatársainak is élvezniük kell a nyilvánossággal való munkát, és érezniük kell a szagot.

$config[code] not found

Munkakörnyezet

A parfüm-értékesítési munkatársak áruházakban, szépségboltokban és bevásárlóközpontokban dolgoznak. A gyógyszertárak és a szupermarketek parfümvezetéket is szállíthatnak szépségszekcióikban. Egyes cégek a parfüm értékesítési munkatársait kötelesek egyenruhát viselni vagy a ruházati kódot betartani. Mint minden értékesítési munkához, a reprezentatív megjelenés megőrzése kötelező. A parfüm értékesítési replikák általános munkakörülménye jó, kényelmes munkakörülményekkel, kevés nehézséggel és nehéz ütemezéssel.

Feladatok

A munka legfontosabb szempontjai az ügyfélszolgálat és a termékértékesítés, de a felelősség nem ér véget. A parfüm értékesítési munkatársai számos feladatot végeznek. Felelősek az egyes parfümök minden szempontjának megismeréséért, hogy válaszoljanak az ügyfelek kérdéseire. Ez kihívást jelenthet, mivel a parfümök összetett keverékeket tartalmaznak, ezért elengedhetetlen a termékinformációk és a promóciós anyagok olvasása a gyártóktól. A parfüm értékesítési munkatársak is felelősek a pénzügyi tranzakciók feldolgozásáért, a leltár készítéséért, az értékesítési terület tisztításáért és az árképzésért.

Tipikus bér

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a kiskereskedelmi munkatársak, köztük a parfüm értékesítési képviselők mediánja 12,20 dollár volt 2013 májusától. A high-end létesítményekben a társult vállalkozásoknak lehetőségük van jutalékot, plusz fizetést, valamint bónuszokat kapni az értékesítési célok eléréséhez.

Alapkövetelmények

A parfüm értékesítési társult pozíciók belépési szintek, és nem igényelnek hivatalos képzést; mindazonáltal alapvető fontosságú az értékesítés háttere vagy érdeke. Mivel a divatházak, a szépségvállalatok és a hírességek a legtöbb parfümöt hozzák létre, a jelenlegi trendek és a popkultúra ismerete értékes a parfüm értékesítési munkatársa számára. Az interperszonális készségek és a kommunikációs képességek szintén fontosak a munkához.

Fejlesztési lehetőségek

Bár a parfüm értékesítési munkatársai belépési szinten vannak, végül a munkatársak vezetői vagy üzletvezetői pozíciókig dolgozhatnak. Magasabb szinten néha szükség van a kiskereskedelmi menedzsment igazolására vagy oklevelére, de gyakran nem feltétlenül szükséges.