Témakör Szakértői munka leírása

A témakör szakértője (KKV) a tudás, a technika vagy a szakértelem végleges forrása egy adott témakörben, mint például az üzleti menedzsment, az informatika, a szoftverfejlesztés, a folyamatfejlesztés. A KKV-k tudásterületének szervezeti nagykövetei, és szakértelmét a szervezet jövőképének és stratégiai irányításának támogatására alkalmazza.

Fő feladatok és felelősségek

A tárgyi szakértő megérti, kifejezi és végrehajtja a szakterületével kapcsolatos legjobb gyakorlatokat. A munkakörülményektől függően a témakör szakértője vezethet, vagy aktív résztvevője lehet egy olyan munkacsoportnak, amelynek speciális ismerete van. A témakör szakértője útmutatást ad arról, hogy a képességterülete hogyan oldja meg a szervezeti szükségletet, és aktívan részt vesz a szoftverfejlesztési életciklus minden szakaszában.

$config[code] not found

Szoftverfejlesztés

A szoftverfejlesztési feladatok során a tárgyi szakértő felelős az üzleti követelmények meghatározásáért és egy technikai megközelítés ajánlásáért ezeknek az igényeknek a kielégítésére. A szoftverfejlesztéshez tervezési specifikációkat is generál, amelyek általában magukban foglalják az üzleti követelményeknek a kódolásra vonatkozó részletes algoritmusokba történő lefordítását.

A KKV felügyeli a műszaki megoldás kidolgozását, tesztelését és végrehajtását, és igazolja, hogy a végtermék megfelel a meghatározott követelményeknek. A végfelhasználóknak történő terjesztést megelőzően áttekinti a műszaki dokumentációt, mint például a felhasználói útmutatókat, a képzési kézikönyveket és a rendszerleírásokat, és biztosítja, hogy a tárgyterülete pontosan szerepeljen.

Üzleti kapcsolatok kezelése

A tárgyi szakértőnek hatékony munkakapcsolatokat kell ápolnia és fenntartania számos érdekelt féllel, beleértve a végfelhasználókat, a projektvezetőket, a mérnököket és a vezető alkalmazottakat. A pozíció jellege egyidejűleg több munkacsoportban való aktív részvételt és az információ terjesztését jelenti a szervezet minden szintjén.

A témakör szakértője a különböző közönségek számára hatékonyan fogalmazza meg és közli az információkat. A témakör terminológiáját üzleti szempontból fordítja, és alternatívákat ajánl a felső vezetés és a szoftverfejlesztők számára. A kis- és középvállalkozások termék bemutatókat is végeznek különböző beállításokban, beleértve a belső találkozókat, a képzéseket és a szakkiállításokat.

szakképesítés

A munkáltatók általában megkövetelik, hogy a pályázók elvégezzék a főiskolai diplomát, lehetőleg az üzleti életben. Előnyben részesíthető az MBA / haladó fokozat. Az egyéni szakterületen végzett tanúsítás mellett a Six Sigma Black Belt vagy a Green Belt professzionális tanúsítványai is nagyon kívánatos hitelesítő adatok.

A tárgyi szakértő pozíciójának folytatása iránt érdeklődő egyéneknek legalább tízéves közvetlen tapasztalattal kell rendelkezniük a szakterületükön. Az üzleti menedzsment, a magrendszer-konfiguráció, a szoftverfejlesztés életciklusa, a jelentések, az interfész, a konverzió, a fejlesztés és az űrlapok fejlesztése, a rendszerek tesztelése és az üzleti folyamatok újratervezése terén kapcsolódó ismeretek és tapasztalatok előnyösek. Ebben a helyzetben különösen hatékonyak azok a személyek, akik egy globális, erősen mátrixos üzleti környezetben dolgoztak.

Kártérítés

A Glassdoor.com fizetési adatai szerint az Egyesült Államokban a témakör szakértőjének várható átlagos fizetése 2014-től 79.474 dollár. A tényezők, mint például a munkaadó, az ipar, a tapasztalat és az előnyök drámaian befolyásolhatják a tárgyi szakértők kompenzációját.