Az adótanácsadó leírása

Amikor adószezonja van, és megpróbálja kitalálni a bonyolult adótörvényeket, forduljon segítségért tanácsadóhoz. Az adótanácsadók, más néven adótanácsadók, szakértelmükkel segítik az ügyfeleket abban, hogy sikeresen navigálhassanak, mi lehet egy nagyon zavaró és összetett szabályrendszer és levonási lehetőség. Bár áprilisban az adózás előtti hónapokban a legforgalmasabbak, az egész évben is működnek, hogy segítsenek az ügyfeleknek elkerülni az adókötelezettségeket.

$config[code] not found

Oktatás

Az adótanácsadóknak nincsenek speciális oktatási követelmények. Ugyanakkor a tanácsadó gyakran kap könyvelési vagy pénzügyi főiskolai diplomát. Más esetekben egy személy tanácsadóvá válhat, miután évek óta dolgoztak egy másik adóügyben. A bonyolultabb adózási igényű ügyfelek még előnyben részesíthetik a magas fokú tanácsadót, mint például az adózás mestere vagy az igazságügyi doktori fokozat, az adójogra összpontosítva.

Tanúsítás és licencek

Az adótanácsadóknak nem kell rendelkezniük semmiféle speciális tanúsítvánnyal, de néhányan részt vesznek a tanúsítási programokban annak érdekében, hogy ügyfeleiket jobban szolgálják. Egyes adótanácsadók szintén licencelt CPA-k. Egyesek akkreditált adótanácsadónak vagy az ATA-nak minősülhetnek. Ez a hitelesítés öt évre van szükség az adózással kapcsolatos szakmában, és egy 100 kérdéses többszörös választási vizsga elbírálása. A tanúsítványt a számviteli és adózási akkreditációs tanács adja ki.

Feladatok

Az adótanácsadó fő feladata az, hogy segítsen az ügyfeleknek - akár magánszemélyeknek, akár vállalkozásoknak -, hogy minimalizálják az adók összegét, amelyet minden évben tartoznak. Adóbevallásokat készít, és tanulmányozza a legújabb adótörvényeket, megmagyarázva ügyfeleinek bonyolult kérdéseit. Gondoskodik arról, hogy ügyfelei betartsák az összes adózási kötelezettséget és kapjanak levonásokat, amelyekre jogosultak. Adótanácsadó dolgozhat magának vagy egy könyvelő cégnek, ügyvédi irodának vagy pénzügyi tanácsadó cégnek.

IRS képviselet

Ha egy adótanácsadó a belső bevételi szolgálat előtt kívánja képviselni ügyfeleit, akkor beiratkozott ügynökgé kell válnia. Ehhez meg kell szereznie az előkészítő adóazonosító számát, át kell adnia a különleges beiratkozási vizsgát, vagy a SEE-t, és át kell adnia az adóellenőrzési ellenőrzést. A SEE három részből áll, minden 3,5 óra hosszú. Ez magában foglalja az egyéni adókat, az üzleti adókat és a képviseleti eljárásokat.