A vidéki fuvarozó munkatársának munkaköri leírása

A vidéki fuvarozó társult felveszi és szállítja az Egyesült Államok postai szolgáltatásai (USPS) ügyfeleit, akik a városi területeken kívül tartózkodnak. Útja magában foglalhatja a lakó- vagy kereskedelmi szabadalmat, vagy mindkettő keverékét. A műszak vége után visszatér egy meghatározott postahivataljába, hogy elhagyja a nem kézbesített leveleket, valamint az ügyfelektől gyűjtött aláírt bevételeket.

$config[code] not found

Ügyességi követelmények

Szervezeti képességekre van szükség ahhoz, hogy a vidéki fuvarozó társai időben átadhassák az útjukat az összes ügyfélnek. Jó szóbeli kommunikációs készségekre van szükség ahhoz, hogy az ügyfelekkel kommunikáljunk és megválaszolhassuk kérdéseiket. Szükség van arra, hogy a címeket és a címzettek nevét a gyakran olvashatatlan borítékokra és címcímkére írják le. Elektronikus eszközkészségekre van szükség ahhoz, hogy az USPS által használt kézi számítógépes berendezéseken az ügyfelektől aláírásokat szerezzenek.

Munkaköri kötelességek

A vidéki fuvarozó társult munkájának fő feladata az, hogy a helyes ügyfeleknek időben postázzuk. Várhatóan gondoskodik az idejéről, és elrendeli az útvonalat, hogy elkerülje a szállítási utak visszavonását. Szükség van a kísérletek és az elmaradt szállítások részletes nyilvántartásának megőrzésére. A hitelesített, regisztrált és kézbesítési visszaigazolások aláírásainak megszerzése munkaigény. A vidéki fuvarozó társult vállalkozása elvárja, hogy a járműve tisztán és működőképes módon tartsa be a megelőző karbantartási ütemtervet.

Munkakörülmények

Ehhez a munkához fizikai alkalmasság szükséges, mivel a fuvarozóknak nehéz postai táskákat és sok súlyú és méretű csomagokat kell szállítaniuk. A munkanapok nagy részén is vannak a lábukon, és képesek kell lenniük arra, hogy könnyedén hajlítsa meg és nyújtsa a csomagokat. A vidéki fuvarozót általában vállalati járművezetéshez és mindenféle időjárási körülmények között kell működtetni. Munkaideje rendszerint heti 40 óra, ami magában foglalhatja a szombaton végzett munkát is. A postai küldemények és csomagok mennyiségét növelő üdülési szezonok túlórát igényelhetnek. A legtöbb postai dolgozónak a munkáltató által biztosított egyenruhát kell viselnie. Az ellenséges kutyákkal való találkozások az ügyféllakásokban normális részét képezik.

Oktatási követelmények

Ehhez a munkához szükség van egy középiskolai oklevélre vagy azzal egyenértékűre. A vidéki fuvarozó társult pozíciók kérelmezőinek közszolgálati tesztet kell teljesíteniük, hogy a bérleti díjat figyelembe vegyék. Előzetes tapasztalat a szállítási vagy ügyfélszolgálati műveletekben kívánatos.

Fizetés és haladás lehetőségei

Az USPS méretének köszönhetően az előmeneteli lehetőségek könnyen elérhetők a legtöbb alkalmazott számára. A szállítási vagy postai feldolgozási területeken a karrier-növekedés felügyeleti pozíciók közé tartozik. A Glassdoor.com állás- és fizetési információs honlapja szerint 2010-ben az Egyesült Államok vidéki fuvarozóinak átlagos fizetése 51.414 dollár volt.