Egészségügyi kommunikációs szakemberek munkaköri leírása

Az egészségügyi kommunikáció egy gyorsan bővülő terület, ahol számos foglalkoztatási lehetőség és több utat kínál a szakterületre. A tábornokok az alapvető kommunikációs tervezéssel és tájékoztató munkával kezdődnek. A tapasztaltabb szakemberek a médiakapcsolatokra specializálódhatnak, és végső soron a legsikeresebbek a kommunikációs menedzsment vezetésében a nagyobb közegészségügyi szervezeteknél és ügynökségeken.

$config[code] not found

Feladatok

Az egészségügyi kommunikációs szakemberek olyan üzeneteket hoznak létre és terjesztenek, amelyek segítik az egyéneket és a csoportokat az egészség és a betegség megértésében. Közreműködők a kommunikáció és a média világában, és nagy szerepet játszanak abban, hogy hogyan alakítják ki és beszélnek a nyilvánosság az egészségügyi kérdésekről. Gondoljunk arra, hogy a nyilvánosság hogyan vitatta meg az ilyen járványokat, mint például a H1N1 vírust. Részes aktivisták, sok egészségügyi kommunikációs szakember dolgozik az egészséges viselkedés vagy a hatékony betegséggazdálkodás elősegítésében. Egyes egészségügyi kommunikációs szakemberek szorosan együttműködnek a közegészségügyi és kutatási közösségekkel, és koordinálják a klinikai vizsgálatok jelentését és a jelentős közegészségügyi kezdeményezéseket.

értékesítés

A nagyobb szervezetek és az állami szervek egészségügyi kommunikációs szakemberei marketing tartalom szakértőként működnek. Tervezik, végrehajtják és értékelik a marketing- és tájékoztatási erőfeszítéseket, hogy elérjék a kijelölt programcéljaikat és pozitív egészségügyi eredményeiket.

Programfejlesztés

A szakemberek a nagy közegészségügyi tájékoztató kampányok vezetését vehetik igénybe; ezért a kommunikáció mellett széleskörű készségekkel kell rendelkezniük. Meg kell ismernie a költségvetést és a technológiát, jó szakértelemmel kell rendelkeznie, és stratégiai tervezőknek és projektvezetőknek kell lennie. Ezt összekapcsolják kommunikációs készségeikkel, hogy olyan programokat tervezzenek és hajtsanak végre, amelyek befolyásolják az orvosi, média- és politikai szférában a vitatott közegészségügyi problémát. Emellett gyakran szükségük van munkájuk eredményeinek mérésére, ezáltal bizonyítva a beruházás megtérülését. Ezért képesnek kell lenniük tudományos módszerekben való részvételre, az elméletek tesztelésére és statisztikailag értékelni munkájuk hatását.

Lehetséges munkáltatók

Az egészségügyi kommunikációs szakember egyik előnye, hogy a munka több szektorban fordul elő. Megtalálja őket nonprofit szervezetekben, például a Vöröskeresztben, a Dimes márciusában és az Amerikai Szív Szövetségben; jelentős orvosi és gyógyszeripari vállalatok, például a Pfizer; valamint az egészséggel kapcsolatos kormányzati szervekben, mint például a Betegségellenőrzési és Megelőzési Központokban és a Nemzeti Egészségügyi Intézetekben. Ezen túlmenően a nagyobb iskolák, beleértve az egyetemi kórházakat is, egészségügyi kommunikációs szakembereket alkalmaznak, ugyanúgy, mint az újságok és televíziós hírhálózatok, amelyek rendszeresen tárolnak történeteket és szegmenseket az egészségügyi kérdésekben.

Oktatás és tapasztalat

Körülbelül öt év tapasztalatra van szükség az egészségügyben vagy az üzleti kommunikációban. Az újságírásban végzett főiskolai végzettség gyakori, de az egészségügyi kommunikációs szakemberek ma már gyakrabban és jelentős előnyt jelentenek. A szakembereknek képesnek kell lenniük arra, hogy üzeneteket készítsenek több médiára, beleértve a nyomtatott kiadványokat, a webet, valamint a videó- ​​és hangbemutatókat. Ezért előnyös a szövegszerkesztő, a prezentációs, a grafikai és a multimédiás tervező szoftverek, valamint a szociális média tapasztalata.

Fizetés

A fizetések az ágazat, az éves tapasztalat és az oktatás függvényében változnak. Például egy egészségügyi kommunikációs szakember a Washington DC-ben az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalnál, a kilenctől 12-ig terjedő szinten, 51,630 és 97,333 dolláros éves fizetést kap.