Egy vízleíró munkaköri leírása

A tiszta víz az élet egyik lényege. A víz-technikusok gondoskodnak arról, hogy az ivóvíz mentes legyen a betegséget okozó szennyeződésektől. A „vízműszerész” cím a vízvizsgálat és a kezelés területén számos munkahelyre alkalmazható. Vízkezelőként való munkavégzés ugyanazon a napon több különböző sapka viselését jelentheti.

Víz technikus munkaköri leírása

A San Francisco-i Emberi Erőforrás Tanszék városa és megyéje leírja a közszolgálati vízgazdálkodó pozícióját, amely magában foglalja a vízminták gyűjtését és a laboratóriumi vizsgálatokat. A vízi technikus vízmintákat gyűjt vízkezelő létesítményekből, valamint tavakból, csatornákból, medencékből és kutakból. A technikus egyszerű laboratóriumi vizsgálatokat végezhet a terepen vagy egy kifinomultabb laboratóriumi vizsgálatot. Mivel a gondos nyilvántartás elengedhetetlen, a vízkezelőnek gondosan fel kell jegyeznie a gyűjtési területeket, módszereket és eredményeket, és jelentenie kell a rendellenes megállapításokat a megfelelő hatóságoknak. Ismernie kell a biztonságos laboratóriumi gyakorlatokat, köztük a berendezések kalibrálását és karbantartását, valamint steril technikák használatát a szennyező anyagok elkerülése érdekében.

$config[code] not found

Tipikus oktatási követelmények

A vízi technikusnak legalább egy középiskolai diplomával kell rendelkeznie, bár sok esetben a munkaadók inkább a biológia, a kémia, vagy a kapcsolódó szakterületen dolgoznak. Egy fokozat helyett a San Francisco-i Emberi Erőforrás Tanszék egy megyei vagy laboratóriumi munkát végez egy évnyi vízzel vagy szennyvízkezelővel vízminőség-technikus I. pozíciójában. Egyes pozíciókhoz szükség lehet a laboratóriumi eljárásokra vonatkozó szakértelemmel kapcsolatos tanúsításra. Kormányzati pozíciók esetén a vízkezelőnek közszolgálati vizsgát kell tennie.

Hol dolgoznak

Számos víz-technikus dolgozik a helyi vagy nemzeti szinten. Mások független vízvizsgálati cégeknél dolgoznak. A víz-technikus a tudósok vagy laboratóriumi igazgatók felügyelete alatt dolgozik. Körülbelül 27 százaléka a környezettudományi technikusok, egy kategória, amely magában foglalja a vízminőség technikusok, a munka az állami vagy önkormányzati pozíciók szerint a Bureau of Labor Statistics. Körülbelül 23 százaléka dolgozik tanácsadó cégeknél, 13 százalékuk pedig a laboratóriumoknál.

Fizetés és munkalehetőségek

A BLS szerint a környezeti tudománytechnikusok általában 18,83 USD / óra vagy évi 41,240 dollárt értek el évente, a BLS szerint. A munkahelyek növekedése ezen a területen évente 19% -kal nő, vagyis az összes munkahelynél a tervezett átlagos növekedésnél gyorsabban nő, a BLS előrejelzése szerint. A bérek a legmagasabbak azoknál, akik a helyi önkormányzatoknál dolgoznak, és a legalacsonyabbak azoknál, akik a laboratóriumokban dolgoznak.

Munkakörülmények

A munka nagy része a vízszerelőnek szüksége van a szabadban eltöltött időre, függetlenül az időjárási viszonyoktól. A vízi technikus gyakran vezethet egyik helyről a másikra, hogy mintát gyűjtsön.

2016 A környezeti tudomány és védelmi technikusok fizetési adatai

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint a környezeti tudomány és védelmi technikusok 2016-ban 44,190 dolláros átlagos fizetést szereztek. Alacsony szinten a környezettudományi és védelmi technikusok 34,270 dolláros 25 százalékos fizetést szereztek, ami azt jelenti, hogy 75 százalékuk többet ért el. A 75. százalékos fizetés 58.280 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 34.600 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban környezetvédelmi és védelmi technikusként.