A videó újságíró munkaköri leírása

A videó újságírás kora széles körben elterjedt az online média-óriás YouTube miatt. Videó újságírók, az újságírás minden üzletének jackje, a hírek szólót készítenek, írnak és jelentenek. Körülbelül 2008 óta lehetőséget kaptak arra, hogy az iparág szigorodjon, és a hírszervezetek megpróbálják a legjobban megszerezni a bukját, ha egy személyt bérelnek, hogy egy olyan munkát végezzenek, amelyik csapatot vitt.

$config[code] not found

Meghatározás

A videó újságírók több kalapos újságírók. Ezek a hírek újsága, amelyek technikai készséggel rendelkeznek ahhoz, hogy egy egész híreket hozzanak létre a földről, és kezeljék a különböző feladatokat, amelyek a hírek történetének elkészítésével kezdődnek.

feladatai

A videó újságíró négy fő funkciója a termelő, riporter, videókezelő és videószerkesztő.

Gyártóként fejlesztenek és terveznek élő vagy ragasztott videojeleket. Ez magában foglalhatja az interjúk felállítását, annak meghatározását, hogy a szegmens hol kell lőni, vagy kiválaszthatja a használni kívánt különböző felvételeket.

Riporterekként különböző forrásokból gyűjtsenek adatokat, vizsgálják, elemzik és írják történeteiket, szükség szerint szerkeszthetők. Lényegében egyesítik a feladatokat egy híríró feladataival, eldöntve, hogy milyen konkrét ferdén fog történni egy történet.

Mint operatőr, saját kamerájukat működtetik. Ez a statikus felvétel készítésével lehetséges, és a kamera állványra helyezése, hogy megakadályozza a mozgást.

Mivel a videó újságírók sokszor a helyszínen lesznek, mind a fényképezőgép előtt, mind annak üzemeltetése során, meg kell venniük a felvett felvételeket, és hírközlési szegmenseket kell létrehozniuk a műsorszóráshoz. Ez megköveteli számukra, hogy ismerjék a videószerkesztő berendezéseket.

Munkarend

A munkaidő a videó újságíró számára ingadozik, mivel a történetek a nap folyamán bármikor felbukkanhatnak. A történet a munkaerő-sztrájktól a balesetig terjedhet. Néha ezek az órák hosszúak, és mindig találkozhatunk egy határidővel.

Kiképzés

A riporterek szabadúszó vagy egy adott állomáson dolgozhatnak. Ez utóbbi esetben a munkáltatók inkább a műsorszórás vagy az újságírás főiskolai diplomáját részesítik előnyben.

Az Egyesült Államokban több mint 1500 főiskola kínál valamilyen programot az újságírásban vagy a kommunikációban. Ezek közül több mint 100 akkreditált az Oktatási Tanácsadói Tanács az újságírás és a tömegkommunikáció terén.

A legtöbb munkáltató gyakorlati tapasztalatot keres.

Fizetés

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal szerint a riporterek középső 50 százaléka 2008 májusától évente 25 000 dollárt nyert 52 000 dollárért, a medián fizetésük évente körülbelül 32 000 dollár volt.