Egy ortopéd sebész munkaköri leírása

Az ortopéd sebészek olyan orvosok, akik több mint egy évtizedes időt töltenek a kézművesek tanulásában. Mindenféle korú betegeket kezelnek, akik különböző betegségekben szenvednek, a törött karoktól a mesterséges csípőig. Az izom- és izomrendszeri sérülések, rendellenességek és betegségek diagnosztizálására, kezelésére és javítására szakosodtak. Szakterületeiket kórházakban és sebészeti járóbeteg-központokban gyakorolják.

$config[code] not found

Kötelességek és felelősségek

Egy ortopéd sebész esetében minden nap feladatait a betegek igényei határozzák meg. Az ortopéd sebészek diagnosztikai teszteléssel diagnosztizálják és értékelik a betegek sérüléseit vagy betegségeit, például röntgensugarakat, hogy megvizsgálják a reumatoid artritisz ellenőrzésére szolgáló törött csontokat vagy vérvizsgálatokat. Annak ellenére, hogy engedélyezett sebészek, számos ortopéd sebész nem invazív kezelést javasol és hajt végre. Az Amerikai Ortopéd Orvosok Akadémiája szerint az ortopéd sebész 50% -a nem sebészi. A sebész végtagokat önthet és ráncolhat, rehabilitációs gyakorlatokat javasolhat, vagy kiegészítőket és gyógyszereket rendelhet az ízületek erősítésére vagy a fájdalom minimalizálására. Ha a műtét szükséges, javítják a sérülést, betegséget vagy kárt. Eltávolíthatnak törött csontokat, visszahelyezhetik az íneket és a szalagokat, vagy más módszereket is végezhetnek csukló- vagy csípőcserékben.

Oktatás és képzés

Az ortopédiai sebészek évekig szigorú oktatásban és képzésben részesülnek, mielőtt a betegeknél dolgoznak. Oktatásuk alapképzésben kezdődik, jellemzően az orvosi előzetes tanulmányokban, a biológiában vagy egy hasonló területen. Miután megkapta az egyetemi diplomát, további négyéves orvosi iskolát vesz igénybe, ahol az anatómia és a fiziológia, a farmakológia és a biokémia fejlett kurzusait tartják. Részt vesznek olyan klinikai rotációkban is, amelyek az orvostudomány specialitásait, beleértve a műtétet is.

Az orvostudományi iskola után az ortopédiai sebészek tovább folytatják a képzését öt évig tartó tartózkodási oktatáson. Jellemzően egyéves rezidensképzést töltenek az általános műtéten és négy évig ortopédiai műtétben. A lakosok az engedélyezett sebészek megfigyelését kezdik, és fokozatosan fokozottabban részt vesznek a felügyeleti sebészeti beavatkozásokban.

Engedélyezés és tanúsítás

Az ortopéd sebészeknek engedélyt kell adniuk abban az állapotban, amelyben dolgoznak. A követelmények az állam által kissé eltérnek, de a sebészeknek általában engedélyezett orvosi iskolából kell rendelkezniük, jóvá kell hagyniuk a jóváhagyott tartózkodási programot és át kell adniuk egy engedélyezési vizsgát. Leggyakrabban az orvostudományok az Egyesült Államok orvosi engedélyezési vizsgálatát veszik igénybe, és az osteopathiás orvosok átfogó Osteopathiás orvosi engedélyezési vizsgálatot végeznek. Az Amerikai Ortopédiai Sebészeti Tanács az ortopédiai műtétek igazgatótanácsának igazolását kínálja a jóváhagyott tartózkodási helyet teljesítő sebészeknek; kétéves szakmai tapasztalattal rendelkezik az ortopédiai sebészetben; és írjon írásbeli és szóbeli vizsgákat, hogy bizonyítsák kompetenciájukat. Míg az igazgatótanács önkéntes, segíti az ortopéd sebészek professzionalizmusát és szakértelmét.

kilátás

Az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala, vagy BLS projektek szerint az összes orvos és sebész foglalkoztatása 2010-től 2020-ig 24% lesz. Ez a növekedési ütem az átlagosnál gyorsabb, mint minden más szakmában. Ahogy a népesség továbbra is növekszik és az életkor, az ortopédiai sebészek iránti kereslet is növekedni fog. Például, mivel több idős ember rheumatoid artritisz alakul ki, nagyobb szükség lesz az ortopédiai szakemberek kezelésére.