Flexo Nyomja meg az Üzemeltető munkaköri leírását

A flexo sajtókezelő egy személy, aki flexo nyomdát üzemeltet. A flexo sajtókezelő egy flexográfiai nyomtatásban dolgozik. A flexográfia egy olyan módszer, amellyel kinyomtatott lemezről nyomtathat képeket szövetre, műanyag zsákokra, textilekre, kartondobozokra és címkékre. Öt különböző típusú nyomdagép létezik, melyeket a flexo sajtókezelő működhet: verem, központi benyomáshenger, inline és újság flexográfiai prések.

$config[code] not found

Munkaköri leírás

A flexo sajtó üzemeltetője tudja, hogyan kell működtetni és beállítani a flexográfiai nyomdát. A kezelő beállítja a sajtó sebességét. A Flexo sajtókezelők nyomtatási lemezeket és hengereket tudnak felszerelni a nyomdába, és a festék betűtípust tintával töltik. Az üzemeltetők a flexográfiai sajtót a nyomtatandó anyaggal táplálják, így azok legalább 10 kiló súlyú és 100 fontot meghaladó súlyú anyagokat emelhetnek. A Flexo sajtókezelőnek képesnek kell lennie arra, hogy olvassa el a munkahelyi megrendeléseket, amelyek konkrét utasításokat adnak a nyomtatásnak. A flexo press operátor felelős a teljes nyomtatási feladat helyes gyártásáért. A kezelő felelős a nyomtató körülvevő munkaterület tisztításáért is.

A Flexo Press Operators készségei

A részletekre való figyelem az egyik legfontosabb készség, amit a flexo sajtó üzemeltetőjének kell lennie. A kezelőnek el kell olvasnia a munkarendeket, amelyek meghatározzák a nyomtatáshoz használt tinta, lemez és anyag típusait. Ha valami rosszul fordul elő, a sajtókezelőnek javítania kell. A jó matematikai készségek elengedhetetlenek e feladathoz. Előfordulhat, hogy a kezelőnek külön darabokra kell vágnia a lapokat, így tudnia kell, hogyan kell az anyagot az ügyfél specifikációjának megfelelően vágni.

Szerkesztési követelmények

A középiskolai diplomát vagy az általános iskolai végzettséget általában a munkáltatók igénylik. A főiskolai oklevelek nem szükségesek, de néhány közösségi főiskola programokat kínál a flexográfiában. Közép-Piemont közösség főiskola Charlotte-ban, Észak-Karolinában kétéves képzőművészeti diplomát, vagy egy flexográfiai bizonyítványt nyújt. Azok a vállalatok, amelyek flexo sajtóüzemeltetőket vesznek igénybe, egy-öt éves tapasztalattal rendelkeznek a flexográfiai nyomda munkájában.

Fizetés

A fizetés óránként 10,00 dollárral kezdődhet, és 2011 júliusa óta akár 30,00 dollárt és órát is igénybe vehet.