Gyermek onkológiai ápolók munkaköri leírása

A rákkezelés alatt álló gyermekeket gyakran a gyermek onkológiai ápolók gondozzák. Ezek az egészségügyi szakemberek megértik, hogy a gyermekeket gyakran megrémítik vagy megzavarják a kezelési folyamat, és hogy szüleik küzdhetnek a saját félelmeikkel, miközben erősek maradnak a gyermek kedvéért. Emiatt a gyermek onkológiai ápolók általában kettős szerepet töltenek be, kezelik a kezelést és figyelik a betegek haladását, miközben támogató rendszert biztosítanak a gyermekek és családjaik számára.

$config[code] not found

Minősítések és követelmények

A legtöbb létesítményhez gyermekgyógyászati ​​onkológiai ápolónak kell lennie az ápolási alapképzésben és a jelenlegi regisztrált ápolási engedélyben. Számos kórházban nem szükséges speciális képzés vagy tapasztalat a gyermekgyógyászatban vagy a rákellátásban. Valójában sok létesítmény egyenesen az iskolából fog bérelni az ápolókat, és gyakorlati képzést nyújt a kemoterápiában és a rák kezelésének egyéb aspektusaiban. Az ápolói készségek mellett a gyermekápolóknak a gyermek fejlődéséről és a felnőtt és gyermekgyógyászat közötti különbségekről kell alapos ismereteket szerezniük. Például a gyerekek gyakran igényelnek alacsonyabb dózisú gyógyszereket, vagy nem képesek tolerálni néhány felnőtt gyógyszert vagy kezelést.

Klinikai feladatok

A gyermekgyógyászati ​​onkológiai ápoló mind rutinszerű, mind intenzív ellátást biztosít. Például a kemoterápiát kezeli, és a vérkészítmények és a transzfúziók mellett más rákkezelésekkel is segíti. Lehet, hogy fájdalomcsillapítót is ad, értékelve a gyermeket annak megállapítására, hogy a kezelés milyen mértékben befolyásolja a gyermek tüneteit, és ha az orvosnak ki kell igazítania az adagot. Szintén napi felméréseket végez, mint például a hőmérséklet mérése, a létfontosságú jelek mérése és a gyermek általános állapotának és fejlődésének értékelése.

Oktatás és érzelmi támogatás

A közvetlen orvosi ellátás mellett a gyermek onkológiai ápolók gyakran tanítási és támogató szerepet töltenek be. Lehet, hogy a gyerekek megijednek és nem tudják leírni aggályaikat, kérdéseiket vagy tüneteiket. Az ápolóknak olyan módon kell kommunikálniuk velük, hogy megnyugtassák félelmeiket, és segítenek megérteni, hogy mi történik velük. Az ápolónők a szülőket a kezelési folyamaton keresztül is irányítják, felajánlva mind az erkölcsi támogatást, mind az oktatást, és segítik a családtagokat, hogy megértsék, hogyan kell gondoskodni, amikor a gyermek hazatér.

Munkakörnyezet

A gyermeki onkológiai osztályon való munkához az ápolóknak fel kell készülniük arra az elkerülhetetlen lehetőségre, hogy néhány betegük nem fog helyreállni. Ha látni akarja, hogy valaki meghaljon olyan fiatalon, mint a szívtelen szülők bánatának tanúsága, jelentős érzelmi stresszhez vezethet. Az ápolóknak ki kell egyensúlyozniuk az együttérzés és az empátia szükségességét az egészséges érzelmi határok megteremtésének szükségességével. Emellett, mivel a beteg állapota egy pillanatra lefelé halad, gondosan figyelemmel kell kísérnie az egyes betegeket, és készen kell állnia a vészhelyzeti beavatkozásra.