Webes támogatás leírása

A webes ügyfélszolgálati szakértők webalapú támogatást nyújtanak a termékek széles körének, beleértve a számítógépes szoftvert is. Minden webes támogatási feladat kissé eltérő. Bizonyos munkáknál például telefonos és web-alapú kapcsolat lehet az ügyfelekkel, míg más szerepkörökben kizárólag weben keresztül nyújthat támogatást. Nem számít, hová dolgozol, de a legtöbb webes támogatási munka hasonló néhány hasonlósággal.

$config[code] not found

Munkakövetelmény

A webes támogató szakemberek fő célja az ügyfélszolgálat biztosítása. Taníthatják az ügyfeleket arra, hogyan használjanak egy terméket, vagy oktatási képzéseket szervezzenek egy nagy szervezet számára, például egy egyetem számára. Egyes webes támogató szakemberek segítenek a programok tervezésében vagy a legjobb programválasztékkal kapcsolatos ajánlások készítésében. Például egy egyetemen dolgozó webtámogatási szakember olyan programokat javasolhat, amelyek könnyebbé válnának a kar számára, vagy a meglévő programok kódolási változásait.

Munkakörnyezet

A legtöbb esetben egy számítógépen vagy irodában dolgozik, és más számítógépek vagy szerverek is lehetnek. Ha telefonos támogatást nyújt, akkor más ügyfélszolgálati szakemberek is körülvesznek, akik telefonon beszélgetnek az ügyfelekkel és az ügyfelekkel. Egyes cégeknél a webes támogató szakemberek otthonról dolgoznak, így jelentősen befolyásolhatja munkakörnyezetét.

Képzés és készségek

A specifikus készségek és képzés, melynek webes támogató szakembernek kell lennie, a cégtől függően eltérőek lehetnek, de egy társult vagy főiskolai diploma számítástechnikában vagy informatikában segíthet felkészülni erre a karrierre. Például a Santa Rosa Junior College webhelyfejlesztési tanúsítványt igényel, míg a Kaliforniai Egyetem főiskolai végzettséget igényel. Szüksége lehet bizonyos szoftverek tanúsítására vagy képzésére is. Például a Kaliforniai Egyetem nagymértékben támaszkodik a Linuxra, és az UNIX / Linux használatával kapcsolatos tapasztalatokat igényel.

Fizetés

A fizetés attól a cégtől függ, ahol dolgozik, és a tapasztalatait. A nagyvállalatokban dolgozó tapasztalt támogató szakemberek általában magasabb fizetést tudnak kezelni, mint a belépő szintű alkalmazottak. Például a Cisco-ban, egy nagy cégnél, az Glassdoor évente 53 000 és 144 000 dollár közötti béreket sorol fel. Az Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma Munkaügyi Statisztikai Hivatala 2012-ben számolt be arról, hogy a számítógépes támogató szakemberek éves átlagkeresete 48 900 dollár volt.

2016 Számítógépes támogató szakemberek fizetési adatai

A számítógépes támogató szakemberek az Egyesült Államok Munkaügyi Statisztikai Hivatala szerint 2016-ban átlagosan 52,550 dolláros fizetést szereztek. Az alacsony végponton a számítógépes támogató szakemberek 40 százalékos 25 százalékos fizetést szereztek, ami 75 százalékkal többet ért el. A 75. százalékos fizetés 68,210 dollár, ami 25 százalékkal többet keres. 2016-ban 835 400 embert foglalkoztattak az Egyesült Államokban számítógépes támogató szakemberként.