Junior titkár munkaköri leírás

Gyakran közigazgatási asszisztensnek nevezik, a titkár támogatást nyújthat mindenkinek az irodában, egy kis vezetői csoportnak vagy egy végrehajtónak. A junior titkárság rendszerint egy magas rangú titkárról beszámol vagy irányít. A titkár általános célja, hogy biztosítsa az irodai eljárások zavartalan működését.

feladatai

Általánosságban elmondható, hogy a junior titkárságok támogatják a vezető titkárokat feladataik ellátása során, a vezető titkár által rájuk ruházott feladatokat ellátva. A feladatok közé tartozik a szakemberek adminisztratív és ügyviteli segítségnyújtása, memorandumok létrehozása, látogatók üdvözlése, telefonos üzenetek fogadása, menetrendek tartása, utazásszervezés és vállalati rendezvények szervezése.

A titkár felelőssége cégenként változik, és általában a vállalat üzleti jellegétől függ. Egyes esetekben a titkárok részmunkaidőben dolgoznak.

szakképesítés

Az ifjúsági titkár jelölteknek erős írásbeli és szóbeli kommunikációs készséggel kell rendelkezniük, valamint erős háttérrel kell rendelkezniük a gépeléshez. A Microsoft Office programok, beleértve a Microsoft Word, az Excel és a PowerPoint, ismerete is fontos, valamint a különböző telefonrendszerek ismerete. A pályázóknak jól kell működniük nyomás alatt, többfeladatúak a hatékonysággal és kényelmesen telefonálhatnak.

A társaság üzleti jellegétől függően a junior titkárjelöltnek szüksége lehet egy adott területen vagy számítógépes programban. Sokszor a megfelelő jelöltet képezik ezeken a területeken.

Bizonyos esetekben főiskolai végzettségre van szükség. A legtöbb esetben a követelmények közé tartozik a középiskolai oktatás vagy azzal egyenértékű, valamint a korábbi tapasztalatok vagy a kapcsolódó tapasztalatok.

Kiképzés

Annak ellenére, hogy rendelkeznek a megfelelő képesítéssel, a titkároknak képzésre van szükségük a vállalati irányelvek és eljárások megismeréséhez. Gyakran ezt a képzést egy vezető titkár végzi, aki feladatokat delegál. Az újonnan felvett junior titkárok képzési anyagokat, például kézikönyveket vagy útmutatókat kaphatnak. A képzés az egyes vállalatok és iparágak szerint változik.

Szoba a növekedéshez

Gyakran, magas rangú titkár távollétében vagy távozásakor, egy junior titkárt támogatnak. Egy új jelölt kitölti a junior titkár nyitott pozícióját.

Titkárként való munkavégzés lehetővé teszi az egyén számára, hogy bemutassa a képességeit és megismerje a vállalat különböző aspektusait, kapcsolatokat alakítson ki a különböző osztályok szakembereivel. Sok esetben a titkár egy másik pozícióba kerülhet a cégen belül, amely nagyobb lehetőségeket és magasabb fizetést tesz lehetővé.

Fizetési információk

A kompenzáció évek tapasztalatán alapul, évekkel a céggel és a képesítésekkel. Salary.com szerint a titkár átlagos éves jövedelme 2009 novembere óta 32 030 dollár, de a kompenzáció az egyes cégek és iparágak között változik.