Minőségellenőrző labor technikus munkaköri leírása

Minőségellenőrző laboratóriumi szakember dolgozik laboratóriumi környezetben, a szervezet által gyártott termékeken végzett teszteket a termékek minőségi előírásainak teljesítése érdekében végez.

Oktatási követelmények

Ezek a foglalkozások a gyártott termékekhez kapcsolódó szakterületen alapképzési fokozatot igényelnek. Az olyan gyártási területek, mint a mérnöki, kémiai, klinikai vagy gyógyszeripar, a gyártási környezethez kapcsolódó speciális oktatási követelményeket igényelnek.

$config[code] not found

feladatai

A laboratóriumi környezetben végzett vizsgálatok magukban foglalhatják a termékek elemzését, összeszerelését és szétszerelését, valamint a termékek megsemmisítését vagy kémiai variációit a minőség biztosítása érdekében. Az eredményeket ezután jelentik a gyártási folyamatok javítására.

Egyéb kötelezettségek

Mivel ezek a szakemberek hibás termékeket keresnek, gyakran segítenek a gyártóknak és a tervezői csoportoknak a terméktervezés javításában.

kilátás

A Munkaügyi Statisztikai Hivatal 2006-tól 2016-ig több mint 10 százalékos munkahely-növekedést prognosztizált szinte minden kapcsolódó tudományágban a technológiai fejlődés és a termékminőség biztosítására irányuló új tesztek elvégzésének köszönhetően.

Fizetés

2009 decemberében valóban a.com és a kapcsolódó foglalkozások esetében évente 39 000 dolláros átlagkeresetet sorolt ​​fel.