A taktikai akcióvezető munkaköri leírása

Az amerikai haditengerészet egy taktikai akcióvezetője felelős a hajó vagy hajócsoport fegyvereiről, érzékelőiről és meghajtásáról a kapitány hiányában. A TAO-nak ugyanolyan joga van, hogy manőverezze, megvédje és támadja meg az ellenséges fenyegetést, mint a kapitány, de csak akkor, ha a kapitány ki van kapcsolva és nem rendelkezik a híddal.

Történelem

A tisztek már évszázadok óta szolgálnak a haditengerészeti felszíni hajókon, de a felszíni hadviselő tisztviselő (SWO) megjelölése viszonylag újabb kiegészítés az amerikai haditengerészeti lexikonhoz. 1975-ben létrehozták az első SWO jelvényeket, hogy felismerjék a tisztek egyedi készségeit. Ahhoz, hogy ezt a jelvényt szerezzük, minden újonnan megbízott tisztnek hat hónapig kellett részt vennie a Surface Warfare Officer School-ban (SWOS), majd két kiránduláson kellett részt venni a különböző hajókon. Ezeken a túrákon a tisztek megtanulják a hajó minden rendszerének parancsnokságát, amíg a taktikai akcióvezető pozíciójába nem lépnek, ahol a parancsnok nélkül egyszerre minden rendszert utasítanak. 2003 óta az újonnan megbízott tisztek egyenesen a hajóikba indulnak, majd egy hónapig részt vesznek a SWOS-ban.

$config[code] not found

Jelentőség

Az újonnan üzembe helyezett felszíni hadviselésért felelős tisztek egyéni rendszereket irányítanak, amikor összekötő tisztként szolgálnak a hajó vezetésére, a fedélzet tisztére ", hogy vezessenek mérnöki vagy harci információs központot, hogy parancsoljanak az összes fegyverre. A TAO-pozícióhoz való kiválasztás azt jelenti, hogy a hajó minden egyes rendszerének parancsnokságát elsajátította, és készen áll arra, hogy egyesítse tapasztalatait egy összetett feladatba.

Funkció

A taktikai akcióvezető felelős a hajó fegyvereinek, érzékelőinek és hajtóerejének ellenőrzéséért az ellenséges erők ellen. A haditengerészeti hajó minden aspektusának sikeres felhasználásához, vagy esetleg egy munkacsoporthoz szükség van a haditengerészeti taktikák elsajátítására. A parancsnok alapkészségével a taktikai akcióvezető a kapitány hangját képviseli a hídon, amíg egy másik taktikai akcióvezető vagy a kapitány megkönnyíti.

A képzés típusai

A haditengerészeti tisztek általános utasítást kapnak, mielőtt megbízást kapnának, de azonnal hozzárendelik egy hajóhoz, amikor a kirendeltségüket kapják, ahol arra törekszenek, hogy a fedélzet tisztének minősüljenek. Amint ez megtörténik, azokat a Surface Warfare Officer Schoolba küldik, ahol a haditengerészeti manővereken és komplex szimulátorokon dolgoznak. Egy hónappal a SWOS-nál a tisztek készek arra, hogy visszatérjenek a hajóikba, és minden képesítéssel kitöltsék SWO jelvényeiket. A minősítés egyik legnehezebb mérföldköve a taktikai akcióvezető álláspontja.

Az intelligens oktatási rendszer előnyei

A haditengerészet egy taktikai akcióvezető-intelligens oktatási rendszert (TAO-ITS) használ a felszíni hadviselés tisztjeinek kiképzésére a taktikai cselekvésért felelős tisztviselő pozíciójára. Az ITS alapvetően összetett haditengerészeti videojáték. Az SWOS oktatói olyan forgatókönyveket hozhatnak létre, amelyeken belül ellenőrzik a földrajzot, a jelenlévő hajók és repülőgépek típusait, valamint a szimulált ellenséges erők csatatervét. Ez a taktikai haditengerészeti szimulátor lehetővé teszi a fiatal tisztségviselők számára, hogy intenzíven képezzenek a taktikai akcióvezető pozíciójának előkészítése során.