Hogyan válhat hajózási ügynöknek

A hajózási ügynök az ügyfelek között, akiknek szükségük van a rakomány áthelyezésére, és a további árut kereső fuvarozók között a szállítási terheléshez. Az Egyesült Államok a termékekhez való gyors hozzáférésre támaszkodik, és a hajózási ügynökök segítenek abban, hogy ez megtörténjen. Mint hajózási ügynök, Ön maga is dolgozik. Amellett, hogy megtanulja a hajózási ágazatot, fejleszteni kell az üzleti hozzáértést. Vizsgálja meg a helyi versenyt és kutasson mindent, amit meg kell szerezni, mielőtt elkezdené a boltot.

$config[code] not found

Rakományi képviseleti munkaköri leírás

A hajózási ügynök munkanapját megfizethető áron tárgyalja az áruk egy helyről a másikra történő szállítására. Az ügyfelekkel és a hajózási társaságokkal való együttműködés e feladat alapja. A közvetítőnek a hajózási ügynöknek meg kell értenie az ügyfelek igényeit, tisztában kell lennie a szállítási törvényekkel és rendeletekkel, és a meggyőzés erejét arra kell használnia, hogy alacsony árat szerezzen a szállítási cégektől. A hajózási ügynök a kezdetektől a végéig felelős annak biztosításáért, hogy az árut biztonságosan szállítsák végső rendeltetési helyre. Amikor valami rosszul megy, a hajózási ügynöknek kreatív problémamegoldó készségeket kell használnia a helyzet orvoslására. Például, ha az időjárás veszélyezteti a szállítmány szállítását, a hajózási ügynöknek esetleg más útvonalat vagy szállítót kell találnia.

Ismerje meg az iparágat

A hajózási ügynök sikere az ipar működésének megértésén alapul. Fontolja meg egy megalapozott szakember árnyékolását, hogy megtanulja az ipar mindennapi nyüzsgésének gyakorlati készségeit. Könyveket is olvashat, hogy teherforgalmazóvá válik, vagy vegyen részt az áruszállító bróker osztályokban. Várható, hogy az árufuvarozási iskola három hetes órát vesz igénybe, és egy további hetet lát a megfigyelésre és a gyakorlati tapasztalatokra.

Szükséges tanúsítványok beszerzése

Mielőtt elkezdené az áruk mozgatását, hivatalos kormányzati engedélyt kell szereznie. Jelentkezzen be egy Amerikai Egyesült Államok Közlekedési Minisztériumának számára, majd regisztráljon egy árufuvarozói engedélyre vagy a gépjármű-üzemeltető hatóságra. Mindezt online elvégezheti a kérelem kitöltésével és a díj megfizetésével. Várja, hogy négy-hat hetet várjon, hogy megkapja a kérelem jóváhagyását. Miután megvan a licenc, 10 napos várakozási idő áll rendelkezésre, amely lehetővé teszi az emberek számára, hogy aggodalmakat tegyenek közzé az alkalmazással kapcsolatban. Szüksége lesz egy áruszállító bróker kötvényre is. Ez garantálja az ügyfelek számára, hogy az Ön cége jogszerű. A kötvény költsége a hitel pontszámán alapul. A kötvényköltség változik $937 és $3750. Szintén bölcs dolog vásárolni rakományt és felelősségbiztosítást.

Hálózatok hordozókkal

A pénzt, mint hajózási ügynököt, az emberek készségeire alapozzuk. Ha szakértői tárgyaló, akkor olyan ügyleteket rendezhet, amelyek csökkentik a szállítási költségeket, és az ügyfelek számára elsődleges választási lehetőséget biztosítanak. Hasonlóképpen, ha sok vállalkozást hozsz, a hajózási társaságok nagyobb valószínűséggel adnak alacsonyabb árakat. A kapcsolatok fejlesztése és az üzleti ajánlatok követése rendkívül fontos a hajózási üzlet sikeréhez.

Válassza ki a helyet és a kellékeket

Előfordulhat, hogy nem lesz szüksége fizikai helyére a vállalkozás számára. Ha forgalmazza szolgáltatásait és találkozik a megfelelő emberekkel, akkor hajózási üzletet indíthat otthonából. Szüksége lesz egy számítógépre, nyomtatóra, amely képes másolni, és a fax, a telefon és az alapvető irodai kellékek. Vannak olyan szoftverprogramok, amelyek az internetkapcsolatával kapcsolatban hasznosak lehetnek az áruszállítás számára.

Szerezd meg a szót

Miután mindent elhelyezett, ideje eladni a hajózási üzletét. Indítsa el az ingyenes vagy alacsony költségű lehetőségeket. A szociális média és a szemtől szembeni beszélgetések kulcsfontosságúak a sikerhez. A legtöbb nagyszabású ügyletet személyes kapcsolatok miatt hajtják végre. Találkozzon olyan találkozókkal, amelyek külső szállítmányozót használnak, és találkoznak a különböző szállítási vállalkozásokkal is. Miután eldöntötte az első sikeres ügyletet, azonnali hivatkozást fog kapni, amely segít továbbfejleszteni vállalkozását.